Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
astma????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asijka

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 3:46 pm    Temat postu: astma???? Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam taki problem. Dotyczy problemu z oddychaniem. Otóż od jakiegoś czasu mam duszności czuje jakbym miała za mało powietrza. Ostatnio zaczęło się nasilać i wzięłam Singulair 4mg i przeszło mi po tym. Dodam że mam tylko duszności, nie mam kaszlu, nie bolą mnie plecy. Po lekach na astme wszystko mi przechodzi. Czy to może być astma czy coś innego??? Zaczęło się to wszystko jak zrobiło się już dosyć ciepło. Proszę o pomoc!!!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Bolące plecy nie należą do klasycznych objawów astmy, a kaszel nie występuje w tzw. bezkaszlowej postaci astmy.
Rozumiem, że skoro posiadasz w domu leki przeciwastmatyczne to lekarz przepisał je na jakiejś podstawie...(?)
Jeśli masz rozpoznaną alergię na pyłki, to wyższa temperatura na zewnątrz i okres pylenia mogą spowodować nasilenie Twoich objawów.
Nie rozpoznaje się astmy na podstawie rozmowy, do tego konieczna jest spirometria.
Oprócz astmy przyczyną duszności może być nadreaktywność oskrzeli powodowana czynnikami fizycznymi (np. wilgotnym powietrzem, pewnymi substancjami chemicznymi), a nie czynnikami alergicznymi, jak w przypadku alergii. Lub nałożenie się jakiejś infekcji na takie właśnie łatwo reagujące skurczem oskrzela.
Na pewno w tej chwili powinnaś się wybrać do lekarza, który po badaniu będzie mógł powiedzieć coś więcej i przepisać odpowiednie leczenie (singulair nie jest podstawowym lekiem w przypadku astmy).
Pozdrawiam
Powrót do góry
asijka

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leki, które biorę to Pulmicort i Berodual w inhalacjach. Leki te mam ponieważ u mojej 3 letniej córki podejrzewano astme wczesnodziecięcą i brała te leki. Leki te stosuje ponieważ lekarz alergolog(którego teraz nie ma, jest na szkoleniu) po rozmowie telefonicznej zalecił . Po tych inhalacjach wszystko jest dobrze. Cały dzień nic mnie nie dusi, a na wieczór mnie już bierze. Czy to mogą być początki astmy czy coś innego.
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mogą być początki astmy, ale może też być to nadreaktywność oskrzeli wywołana innymi niż alergiczne czynnikami (np. infekcją, drażniącymi substancjami itp.)
Na pewno powinna się Pani udać na wizytę do alergologa/ pulmonologa jak już wróci, bo dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
asijka

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź. Jestem po wizycie u alergologa. Pzrepisał mi takie leki: Flixotide dysk 500, Serevent dysk oraz Singulair 10. oraz doraźnie Ventolin. jest już trochę lepiej. Ale jeszcze czuje czasami duszności chyba dlatego że zbyt długo mnie dusiło i jestem trochę niedotleniona. Co mam zrobić żeby siuę dotlenić??? Spirometrie dopiero będę miała 15 maja. Pozdrawiam
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczucie duszności u Pani prawdopodobnie nie jest efektem niedotlenienia, tylko jeszcze zbyt krótkiego okresu przyjmowania leków. Większość leków dopiero po pewnym czasie osiąga próg terapeutyczny (dochodzi do wysycenia organizmu lekiem).
Na razie proszę przyjmować leki regularnie, obserwować jakie sytuacje nasilają duszność (czy występuje związek z porą dnia, jakimś pomieszczeniem itp.) i w razie stwierdzenia takiej zależności unikania czynników drażniących.
Pozdrawiam
Powrót do góry
asijka

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj (niedziela) jest już o wiele lepiej, praktycznie nie odczuwam żadnych duszności. leki zaczeły działać. Jestem już szczęśliwa że te duszności ustąpiły. Jeszcze raz bardzo dziekuję Pani!! Pozdrawiam
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 12:59 pm    Temat postu: Re: astma???? Odpowiedz z cytatem

asijka napisał:
dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj (niedziela) jest już o wiele lepiej, praktycznie nie odczuwam żadnych duszności. leki zaczeły działać. Jestem już szczęśliwa że te duszności ustąpiły. Jeszcze raz bardzo dziekuję Pani!! Pozdrawiam

A co z lekarzem? Byłaś u jakiegoś innego specjalisty? Bo raczej od tego musisz zacząć. Dodatkowo w wolnej chwili zajrzyj na stronę http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/kto-choruje-na-astme,2.html Trzeba wiedzieć,że raz rozpoznana jest chorobą do końca życia, choć ma swoje remisje, okresy nawrotów i zaostrzeń. W dzieciństwie częściej chorują chłopcy, a wśród osób dorosłych – kobiety. Związane jest to z pewnymi odrębnościami w budowie układu oddechowego i klatki piersiowej. Na astmę chorują ludzie bez względu na płeć, rasę, warunki socjalne, zwyczaje kulturowe i szerokość geograficzną. Są jednak pewne czynniki, które zwiększają ryzyko zachorowania na tę chorobę. Wśród nich najsilniejsze są uwarunkowania rodzinne. Jeżeli w rodzinie na astmę choruje matka lub ojciec to wzrasta ryzyko zachorowania na astmę dziecka. Również w przypadku wystąpienia choroby u rodzeństwa wzrasta ryzyko u kolejnego dziecka. Oczywiście więcej informacji uzyskasz jak wejdziesz na stronę którą
wcześniej podałam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: