Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Nietypowy problem ze wzrokiem
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję, żebyś już teraz postarał się o skierowanie do neurologa, bo jeśli będziesz chciał się zarejestrować w ramach NFZ, to terminy są dość odległe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zandorh

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 3:33 pm    Temat postu: Śnieg optyczny+menty+pisk w uszach Odpowiedz z cytatem

Siemka. Mam dokładnie takie same problemy jak ty śnieg optyczny, mety oraz pisk w uszach. Chetnie wymienie z Toba na ten temat spostrzezenia, inne dolegliwosci itp. bo ja juz mam metlik wglowie i boje sie najgorszego. Napisz do mnie na maila zandorh@o2.pl pozdro
Powrót do góry
PiotrB

PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czemu najgorszego ? Przecież to nic złego i lekkie schorzenie Smile Ja jeszcze nie wiem czy to śnieg optyczny, to sie okaże jeśli udam się do neurologa.
Powrót do góry
dr_agon

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 3:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popierałbym koncepcję konsultacji neurologicznej i badania obrazowego głowy (tomografia lub rezonans magnetyczny). To co my spostrzegamy zależy nie tylko od oka, ale też od struktur nerwowych, którymi informacje z siatkówki są przekazywane dalej. Jeśli plamki i błyski są widoczne również w ciemności, to nie są związane z przeszkodą dla promieni w oku, tylko generowane w układzie nerwowym. Dlatego należy wykluczyć nieprawidłowości w tym zakresie. Jeśli badanie obrazowe głowy nie wykaże nic niepokojącego, to spokojnie można się skupić na zapewnieniu oczom odpoczynku i prawidłowego ukrwienia mózgu.
Z tego co wiem, to bardzo ważne przy długiej pracy wzrokiem są przerwy, co najmniej 5 minutowe, co 45-90 minut. Ich stosowanie pozwala uniknąć zmęczenia nawet przy wielogodzinnym siedzeniu przed monitorem. Chcę przez to powiedzieć, że oczy mniej będą zmęczone po np. 5 godzinach pracy z 5 przerwami niż po 3 godzinach bez przerw.
Powrót do góry
Zdzisiek78

PostWysłany: Wto Wrz 03, 2019 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pragnę podłączyć się pod temat ponieważ mam sprawę dotyczącą tematu. Czy ktoś z was przechodzil laserową korekcję wzroku ? Zapisalem się na zabieg w tym gabinecie https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku niemniej wciąż obawiam się jak to bedzie wyglądalo w praktyce. prosżę o informacje, jak dlugo trwa faktycznie rekonwalescencja.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: