Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Pyt. do seksuologa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dick.ens

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 8:52 am    Temat postu: Pyt. do seksuologa Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam rocznikowo 24 lata, i czasami problemy z potencją gdy jestem z partnerką.
Nie ma u mnie seksuologa (w niemal ćwierć milionowym miescie). Czy urolog tez moze pomoc? W tym wieku problemy to chyba nie jest cos normalnego.
Podejzewam u siebie za niski poziom testosteronu.
Za niski poziom libido, stan poczucia psychicznego odpowiadajacy opisom za niskiego poziomu tego hormonu - wiec mam powody by tak sądzic.
Kto moze zlecic badanie poziomu testosteronu i ocenic wynik? Czy urolog moze sie tym zając z powodu ani jednego seksuologa u mnie??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Nie tylko seksuolog zajmuje się takimi problemami. Również urolog i endokrynolog.
Proponowałabym konsultację endokrynologiczną (lub wizytę u lekarza ogólnego) i określenie poziomu hormonów płciowych, jak również wykluczenie innych przyczyn, które mogą mieć wpływ na sferę seksualną. Sfera ta jest bardzo wrażliwa i np. praca zmianowa, duży stres, częste zmiany stref czasowych, przyjmowanie pewnych leków, choroby tarczycy, nerek, cukrzyca mogą wpływać niekorzystnie na poziom libido.
Jeśli okaże się, że pod względem "medycznym" wszystko jest w porządku, można przypuszczać, iż problem tkwi "w głowie". Wówczas przydatna może się okazać rozmowa z psychologiem, psychoterapeutą lub własnie seksuologiem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
dick.ens

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę wybaczyć, ale pragnę jeszcze dopytać.
Czy do endokrynologa muszę mieć skierowanie?
Chciałbym na razie tylko zbadać poziom testosteronu.
Wolałbym uniknąć kontaktu u lekarza ogólnego, bo i tak mi nic nie da, a tylko się nastoję.

Jest w szpitalu wojewódzkim w moim mieście poradnia endokrynologiczna. Czy mogę tam iść bez skierowania? Czy w ogólę mogę ot tak iść - czy mam np się tłumaczyć na jakiej podstawie chcę zbadać poziom hormonów? Czy badanie na poziom hormonów jest w formie badania pobranej standardowo krwi?
(Jak na złość kobiety-lekarki w tej poradni)

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Problem ten coraz bardziej zmywa mi sen z powiek i bardzo niepokoi.....

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, aby pójść na konsultację endokrynologiczną (do poradni i do lekarza), potrzebne jest skierowanie.
Poziom testosteronu można zrobić prywatnie (i odpłatnie) w labolatorium, jest ona oznaczany w zwykłej próbce krwi.
Z tym, że jeśli mogę coś doradzić to proszę zrobić równocześnie badanie poziomu estradiolu (sam wynik testosteronu może być niemiarodajny, bo np. może się okazać, że jest w normie, a objawy związane są z relatywnym nadmiarem estrogenów).
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Sro Sie 28, 2019 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam okazję być u różnych seksuologów, ze względu na swoje problemy. Jednakże profesjonalną pomoc otrzymałam dopiero w http://tchnienie.com.pl/ Regularne wizyty i szczera rozmowa, pomogly mi rozwiązać wszystkie problemy, które od lat mi doskwierały.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: