Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
nadwrażliwe zęby na max

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 12:08 pm    Temat postu: nadwrażliwe zęby na max Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego naj w 2008r Smile Z lekka przegięłam wczoraj z toastami itd itp,ale to nieważne,ale to się wytnie:)moje nieszczęście polega na tym,że mam nadwrażliwe zęby na.....%%% Rolling Eyes Shocked czemu na litość Boską?wszystkie zęby mam "zdrowe"w sensie wypełnione drogimi materiałami w sensie prywatnie i takie coś......co ja mogę zrobić?bo nic nawet nie byłam w stamnie chipsa przekąsić i tak wyszło właśnie...jak wyszło.... Sad nawet ostropestu nie mogę tyknąć Shocked niczego.....jeśli umrę to na pewno śmiercią głodową.......Sad pozdrawiam,pozdrawiam!Dodam,że pasta Elmex zielona nie działa......ratunku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z tymi toastami to na max przegięłam...ale tak to jest jak się pije za drzewa, z których będzie moja trumna coby długo rosły Razz he he he!Taki noworoczny "średnio głupi żart"......bo mi się dopiero teraz przypomniało,że ja ten interferon biorę Shocked i żrem już dziś ostropest na kilogramy:w instrukcji jest napisane 1 łyżeczkę to wcięłam z 6...tylko cio dalej?co mogę jeszcze zażyć żeby choć tak znacznie alat nie podskoczył(mam 3 tyg.do wizyty) proszę o radę....nio musi coś być....poniosło mnie z tymi kieliszkami, ale już nigdy więcej!to nie może się wydać!są takie preparaty detox czy coś może pomoże..........jestem za młoda na virusa...... Sad
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Nadwrażliwość zębów powstaje przez odkrycie mikrokanalików zębiny, która jest bardzo mocno unerwiona. Wszelkie pasty do tego typu zębów mają za zadanie "odwrażliwić" te kanaliki i robią to na 2 sposoby: mechanicznie ("zaklejają" otworki) lub chemicznie znieczulają. Ale żeby zadziałały potrzebne jest kilka dni codziennego szczotkowania zębów. To nie jest tak, że po jednym umyciu zębów ból zniknie. Proszę używać szczoteczki o miękkim włosiu i w żadnym wypadku nie stosować szczoteczki elektrycznej.
I bardziej sądzę, że to była nadwrażliwość na zimny alkohol, niż na same % Smile (choć na pewno to też się dołożyło).
Pani Ewo, po to są instrukcje z wypisanym dawkowaniem, żeby nie przekraczać tej ilości. Każde lekarstwo w nadmiarze może być szkodliwe. Nawet ostropest. Dlatego radzę pozostać przy tej 1 łyżeczce. Większa ilość nie spowoduje w tej chwili odwrócenia efektu zbyt dużej ilości alkoholu, a może zadziałać dokładnie odwrotnie. Nie ma żadnego lekarstwa na lekkomyślność Smile W tej chwili pozostaje tylko czekać na wyniki badań i pozwolić wątrobie odpocząć (czyli dieta lekkostrawna, żadnego faszerowania się dodatkowymi lekami i witaminami- bo są metabolizowane przez wątrobę).
Pozdrawiam
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką pastę by Pani doktor doradzała?(moja trauma trwa dalej) kiedyś po tym jak stomatolog zakleił mi ząb doradzał stosować Oral B z hydroksyapatytem(or sth like that:)ale to jakoś przez 3 dni,żeby zmniejszyć nadwrażliwość to może być i czy można to trwale stosować?Boże.... nie wiedziałam,że jedzenie to takie cierpienie....ale przynajmniej mam dietę super lekkostrawną Rolling Eyes a to jest jakaś choroba zębów?w pracy wyśmiewali się ze mnie i kumpela stwierdziła,że mi zęby mogą wypaść...... Shocked Shocked Shocked dziękuję i pozdrawiam Panią doktor:)
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hydroksyapatyt jest składnikiem kości i zębów i jego stosowanie będzie sprzyjało uszczelnieniu wypełnienia.
Do nadwrażliwych zębów jest już w tej chwili kilka past, np.: zielony Elmex, Meridiol, Sensodyne, Senskin. Musi Pani spróbować wybrać którąś i poczekać kilka dni na efekty. To już zależy od prywatnych upodobań. Ja np. nie lubię Sensodyne i od kilku lat wierna jestem Elmexowi Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
szachmat89

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy nadwrażliwych zębach przyczyną ostrego bólu jest wnikanie drobin jedzenia, zimnego powietrza lub substancji chemicznych do kanalików zębinowych znajdujących się na powierzchni zębiny. To naturalna zapora dla czynników wywołujących ból. Gdy szkliwo jest uszkodzone, kanaliki się odsłaniają. Do nadwrażliwości zębów mogą przyczynić się: choroby dziąseł, w następstwie których odsłaniają się szyjki zębów, nerwowe zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami, przez co nadmiernie ścieramy ich powierzchnię. Jeżeli jesteś z Warszawy to umów się na wizytę do gabinetu http://hippolit.pl/
Powrót do góry
monikawel

PostWysłany: Pią Lut 02, 2018 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardziej sądzę, że to była nadwrażliwość na zimny alkohol, niż na same % Smile (choć na pewno to też się dołożyło).
Pani Ewo, po to są instrukcje z wypisanym dawkowaniem, żeby nie przekraczać tej ilości. Każde lekarstwo w nadmiarze może być szkodliwe. Nawet ostropest. Dlatego radzę pozostać przy tej 1 łyżeczce. Większa ilość nie spowoduje w tej chwili odwrócenia efektu zbyt dużej ilości alkoholu, a może zadziałać dokładnie odwrotnie. Nie ma żadnego lekarstwa na lekkomyślność Smile
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto zadbać o produkty wysokiej jakości do pielęgnacji jamy ustnej. Myślę, że w obecnych czasach to podstawa, tym bardziej biorąc pod uwagę jedzenie i napoje, jakie spożywamy. Od siebie mogę polecić wam https://www.sunstargum.com/pl/ - jestem przekonana, że będziecie zadowoleni z tego wyboru. Ich pasty do zębów chroniące dziąsła albo przed nadwrażliwością zębów faktycznie działają. Widzę ogromną różnicę po sobie. Myślę, że warto też zaopatrzyć się w nową szczoteczkę do zębów, np soniczną.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: