Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Echo serca i EKG metodą holtera....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malwina

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj to nie tak miało zabrzmieć Smile Nie chciałam w żaden sposób Pana urazić, tylko czasem mam wrażenie jakby lekarze leczyli mnie i dawali leki na odczepnego - podam śmieszny przykład Smile gdyby np lekarze wiedzieli że mam chorobę psychiczną i dawali leki a jednocześnie urywali przede mną co mi jest hihi Smile
Co do pytań - Omdlenia najczęściej przebiegają tak, że najpierw zaczyna serce łomotać, później zawroty głowy, ciało oblane zimnym potem i jednocześnie duże uczucie gorąca, mroczki, ciało z waty i "zjazd" na ziemię. Nigdy nie straciłam do końca przytomności ale były momenty gdy przez chwilkę nie wiedziałam do końca co się ze mną dzieje. Przy omdleniach nasila się arytmia ale nie występują bezpośrednio po zażyciu leków. Pierwszy raz omdlenie miałam 1,5 roku temu czyli w lato 2006, później w okolicy stycznia/lutego 2007 a tak na dobre przyszły w listopadzie 2007.
Właściwie nie wiem skąd się wzięła u mnie arytmia, ponieważ nie miałam żadnej infekcji, nie zażywałam żadnych leków jaki i nie miałam zabiegu. Przyszła z dnia na dzień.

Chciałabym jeszcze raz PRZEPROSIĆ Smile Nawet nie zdaje sobie Pan sprawy jak bardzo mi pomaga! Smile Dostaję od Pana informacje, które pomagają mi choć troszkę przezwyciężyć to co odczuwam jaki i poznać samą chorobę oraz jej leczenie Smile
Dziękuję jak zawsze za tak szybką odpowiedź Smile
Ps. Pana pytania w żaden sposób nie poddają mojej cierpliwości na próbę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja w żadnej sposób nie poczułem się urażony Smile Nie ma za co przepraszać. Po prostu chciałem zapewnić, że nie uważam Pani dolegliwości za niewarte uwagi. Cieszę się, że mogę choć trochę pomóc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Dziś byłam pierwszy raz w pracy Smile Poruszałam się, popracowałam i źle się czułam....wie Pan co ja przeżywałam "zaciskając zęby" z bólu bo tak kołatało mnie serce i pracując dalej. Po przyjściu do domu musiałam się położyć bo tak mi serce przeskakiwało, że nie mogłam wytrzymać. Ciśnienie spadło do 98/57 a puls skakał i nie dało się do wychwycić dokładnie. Raz pokazywało 87 innym razem 75, to znowu więcej itd. Mam aparat do mierzenia ciśnienia dla ludzi z arytmią, jak na razie sprawdza się - pokazuje momenty gdy mi serce np. "przeskakuje" bądź bije w dwóch rytmach, wtedy na nim pokazuje się znaczek. Wiem, że pokazuje dobrze bo jak miałam holtera to wychwyciłam to na nim i cholter wychwycił tą bigeminię też.
Już nie wiem co robić bo w pracy strasznie utrudnia mi to skupianie, a nie mogę prosić o zwolnienia do domu, bo dziś byłam pierwszy raz po 2 miesięcznej przerwie i nie chcę aby mnie zwolnili.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie doktorze mam pytanie Smile
Bo czytałam sobie teraz ulotkę z Betalocu i tam pisze, że w zaburzeniach rytmu serca stosuje się od 100mg do 200mg raz na dobę. Ja biorę 1,5 tabletki co daje mi 75mg (opakowanie to jedna tabl. 50mg). Może jakbym zwiększyła dawkę do 100mg to może stopniowo te objawy by zmalały? Boję się na własną rękę zwiększać dawki a do lekarza idę za prawie 2 tyg. Proszę o radę
Pozdrawiam
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Wiem, że 2 tygodnie to długo, ale odradzam takie samodzielne zmiany dawki.
Proszę pamiętać, że podawane dawkowanie jest traktowane tylko jako zalecane. To lekarz na podstawie objawów i całościowego wywiadu z pacjentem podejmuje decyzję o wielkości dawki.
Ponadto każdy lek potrzebuje trochę czasu żeby zadziałać. Może się okazać, że organizm jeszcze się nie wysycił lekiem i stąd nie widać jeszcze poprawy.
Nie może Pani zapomnieć, że powrót do pracy na pewno wpłynął stresująco na Pani stan. I z samego powodu powrotu po długiej przerwie (jak zareaguje szef i współpracownicy Smile ), jak i z powodu lęku przed kolejnym napadem w publicznym miejscu. To też może mieć swoje znaczenie w braku obserwowanej poprawy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem co do tabletek, dlatego zapytałam bo nie chciałam sama zmieniać dawki Smile Poczekam do wizyty.
W pracy wszyscy przyjęli mnie ciepło i serdecznie Smile Traktują tak, jak przed chorobą ale jednocześnie zauważam że nie dają mi się przemęczać Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Wczoraj byłam na konsultacji u innego kardiologa i przeraziłam się bo Pani doktor powiedziała mi, że leczenie tachykardii zatokowej bardziej szkodzi niż pomaga Sad ale jak mam nie brać leków jak się źle czuje? Poza tym powiedziała, że bardziej zajęła by się tymi omdleniami bo to może być "początek padaczki"!!!! Jeja przecież byłam już u neurologa, który poza "zaburzeniami ortostatycznymi" (chyba tak to brzmiało Smile) nic nie stwierdził. Powiedział, że te omdlenia na pewno nie są z przyczyny neurologicznej. A tu Pani dr. znowu karze iść do neurologa i zrobić badania pod kątem padaczki! To mnie przeraziło!
Poza tym mam zrobić usg tętnic szyjnych (po co te badanie i czy wygląda podobnie do usg tarczycy, czy jest inaczej wykonywane?), test wysiłkowy i test pochyleniowy. Wszystko pod kątem omdleń i zasłabnięć. A co z resztą? Mam bagatelizować te kołatania?
Panie doktorze jak już pisałam objawy, które miałam wcześniej są nadal tylko troszkę słabsze, no i nie ma tego uczucia że serce wali jak oszalałe. Ale reszta jest. Czy tego mam nie badać już? Bo ja już sama nie wiem, boję się tylko, żeby z tej tachykardii nie zrobiło się coś innego jak te leki działają jak działają.
Pozdrawiam i jak zawsze z góry dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Uriel

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
USG tętnic szyjnych wykonuje się bardzo podobnie do USG tarczycy Smile Test wysiłkowy i test pochylniowy, jeśli żadnego z nich nie miała Pani jeszcze wykonywanego, to również dobry pomysł. Test wysiłkowy może również dostarczyć nowych informacji na temat Pani zaburzeń rytmu... przez cały czas trwania badania będzie Pani pod monitoringiem EKG.
W kwestii ewentualnej padaczki trudno mi się wypowiedzieć w sytuacji, gdy skonsultował już Panią neurolog. Omdlenia ortostatyczne wynikają miedzy innymi z zaburzeń równowagi pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym ... wspominałem już chyba, że ma to również związek zaburzeniami rytmu serca ... dlatego powiązanie tych dwóch dolegliwości wydaje mi się logiczne. Proszę powiedzieć, jakiego typu badania neurologiczne miała już Pani wykonywane? Czy było ty tylko badanie EEG, czy też może miała Pani wykonywane to badanie po bezsennej nocy (tak zwany test prowokacyjny)?
Co zaproponowała Pani nowa pani kardiolog w kwestii leczenia zaburzeń rytmu?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Pani Malwino, a powiedziała Pani nowej kardiolog, że już przeszła Pani diagnostykę neurologiczną i padaczka została wykluczona? Bo prawdopodobnie mając tę wiedzę kardiolog nie odsyłałaby Pani do neurologa Smile

Usg tętnic szyjnych wygląda podobnie do usg tarczycy, ale głowicę przykłada się bardziej z boku szyi (tam gdzie można wyczuć tętno- właśnie z tętnic szyjnych). Tętnice szyjne są głównym źródłem zaopatrzenia mózgu w tlen. Przy jego niedotlenieniu (wywołanym na przykład przez zamknięcie lub zwężenie światła tętnicy) bardzo szybko zaczynają się objawy takie jak zawroty głowy, zaburzenia widzenia i omdlenia.

Usg tętnic szyjnych i test pochyleniowy posłużą do sprawdzenia, czy za część Pani objawów mogą być odpowiedzialne inne czynniki (głownie układ naczyń), a nie tylko serce, co określa się mianem zaburzeń ortostatycznych. Zaburzenia takie wynikają z faktu, że przy zmianach pozycji naszego ciała (np. z leżącej na siedzącą, przy gwałtownym wyprostowaniu się) pod wpływem grawitacji dochodzi do spadku ciśnienia krwi w naczyniach. Jeśli same naczynia (przez skomplikowany układ powiązań między układem nerwowym i hormonalnym) nie zdążą się wtedy szybko skurczyć, to mózg nie otrzyma odpowiedniej ilości krwi i dochodzi do zawrotów głowy czy omdleń.

Test wysiłkowy z kolei pokaże na ile Pani serce i cały organizm toleruje wysiłek i co się wtedy dzieje (w trakcie badania będzie Pani podłączona do ekg, także będzie można zaobserwować w jakiej części serca dochodzi do zmian).

Co do leczenia tachykardii zatokowej... Faktycznie nie włącza się leczenia przy braku lub minimalnych objawach, bo wtedy ryzyko przewyższa korzyści. Ale w Pani przypadku odstawienie leków nie jest dobrym pomysłem Smile

Sama tachykardia nie jest groźna, może być co najwyżej uciążliwa (o czym Pani doskonale wie Smile ).
Schematem leczenia objawowej zatokowej tachykardii, jest takie "manipulowanie" lekami (rodzajem i dawką preparatu) aby zminimalizować objawy. Jeśli nie pomaga jeden typ leku to próbuje się zmiany na inny, a w ostateczności można te preparaty łączyć. Dopiero jeśli żaden z tych schematów leczenia nie przynosi rezultatu szuka się metod inwazyjnych (np. ablacji).
Niestety, wychodzi na to, że ma Pani pecha do kardiologów, bo jakoś szybko się poddają Smile

Analizowałam jeszcze raz wszystkie Pani wypowiedzi. Na początku pisała Pani, że bierze Euthyrox. Czy dobrze sądzę, że było to tylko leczenie wola obojętnego? Czy nadal pozostaje Pani pod opieką endokrynologa? Dobrze by było gdyby miała Pani możliwość jeszcze raz skontrolować poziom TSH.

Nadal aktualne pozostaje to, co pisał Uriel- powinna Pani mieć zrobione badanie elektrofizjologiczne.
Wiem, że w na przykład w Ochojcu jest taka pracownia. Skoro kardiolodzy nie są skłonni do wysłania Pani na takie badanie, może Pani poprosić lekarza pierwszego kontaktu o wydanie skierowania, ale z zapisem, że do "pracowni elektrofizjologicznej", a nie tylko "kardiologa". Może w ten sposób uda się obejść blokadę Smile

Od jakiegoś czasu bierze też Pani Betaloc. Może serce zwolniło na tyle, że powtórne badanie echokardiograficzne będzie bardziej diagnostyczne...? Piszę ze znakiem zapytania, bo nigdzie nie znalazłam informacji o drugim badaniu, ale może miała je Pani wykonane.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Pani Basiu za wyczerpującą odpowiedź Smile

A więc tak mówiłam tej kardiolog, że już byłam u neurologa i że nie stwierdził żadnych zaburzeń oprócz tych ortostatycznych, ale ona się uparła i kazała iść . Zgadzam się z Panią, bo chyba mam pecha do kardiologów. Czasem czuję jakby nie chcieli mi pomóc. Ale jak można normalnie żyć z takimi objawami i takim pulsem? Smile
Tak brałam Euthyrox na wole obojętne. Kardiolog kazał przestać zażywania, a do endokrynologa czekam na wizytę w lutym. Miałam robione Usg tarczycy na którym wyszło, że mam nieznacznie powiększoną całą tarczycę. Tam były podane te powiększenia w milimetrach. Co do TSH oczywiście mogę zrobić. Wtedy było w normie.
Spróbuję z tym skierowaniem od lekarza rodzinnego Smile Mam jeszcze wizytę u kardiologa w Zabrzu na 14 luty - a to chyba dobry dzień na badanie serca Smile hihihi Może on mnie skieruje, albo zechce zająć się moim przypadkiem Smile Bo już momentami mam ochotę poddać się ale wiem, że długo bez tabletek nie wytrzymam.
Pani kardiolog powiedziała, że nie jest potrzebne ponowne UKG chociaż przy tamtym miałam tachykardię Sad.
ja również serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Uriel-u Smile
Hmm u neurologa nie miałam żadnych badań typu EEG. Neurolog jedynie po rozmowie ze mną i badaniach typu dotyk, skłony, osłuchanie....stwierdził, że to tylko zaburzenia ortostatyczne i że pochodzą od chorób kardiologicznych a nie neurologicznych. Dodam, że na wizycie miałam wysoki puls i ciśnienie. Już sama nie wiem, ale może muszę iść do neurologa na te badania, ale te podejrzenie padaczki mnie troszkę zdziwiło....ja jak mam omdlenie to najpierw zaczyna serce szaleć a później jest omdlenie bądź zasłabnięcie. Także zawsze uważałam, że to od zaburzeń tak jak Pan pisał.

Mam pytanie co do testu wysiłkowego - bo zażywam Betaloc i jestem ciekawa czy on nie sfałszuje wyniku testu? Bo puls jest niższy po nim a i ciśnienie też, może trzeba odstawić na jakiś czas jak już będę umówiona na te badanie?

Pani kardiolog nic nie zaproponowała w kwestii leczenia zaburzeń rytmu Smile Powiedziała, że leczenie nie jest konieczne, no może poza zażywaniem malutkich dawek betablokerów Smile Dodała, że ona by się bardziej przyjrzała tym omdleniom niż sercu Smile Tak więc hmmm jak już pisałam Pani Basi mam umówioną wizytę w poradni przyszpitalnej w Zabrzu na 14 luty i może tam się mną lekarz zajmie Smile
Pozdrawiam i również dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Uriel

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Malwino, co do próby wysiłkowej... na pewno nie powinna Pani jeść ani palić papierosów na 3 godziny przed badaniem (mam nadzieję, że w ogóle Pani nie pali Wink ). Dalej, na 12 godzin przed badaniem nie należy wykonywać żadnego forsownego wysiłku. Musi Pani być wypoczęta. Betaloc na pewno będzie utrudniał interpretacje wyniku, proszę jednak żeby Pani sama nie odstawiała leku. Gdy będzie się Pani zapisywać na badanie, proszę zapytać, czy wystarczy, że nie weźmie Pani leku w dniu badania, czy też potrzebna jest dłuższa przerwa.

W kwestii omdleń, jeśli neurolog również skłania się ku poszukiwaniu przyczyny w "problemach sercowych", to najpewniej mamy racje.

Tymczasem trzymam kciuki za Zabrze Smile
pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Już wszystko jasne Smile Ja również mam nadzieję, że w Zabrzu potraktują mój problem poważnie.
Wczoraj byłam w pracy i miałam więcej obowiązków niż dotychczas no i oczywiście poczułam się źle....wtedy zaczyna się koszmar, bo trzeba pracować a tu siły brak i do tego bóle Sad
Pozdrawiam

Ps. Od kilku dni wystąpił mi kolejny problem Smile mniej groźny ale uciążliwy. Otóż nie potrafię się dobudzić...śpię po 12h i dopiero normalnie wstaję z łóżka Smile jak próbuję wstać wcześniej to czuję się jak pijana hehe. Nie wiem czy to wina pogody czy też spadku ciśnienia. Hmm ale śpioch ze mnie niezły Smile
Powrót do góry
wartel

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podłączam się do pytania, interesuje mnie ten temat
instalacje elektryczne Białystok
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: