Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Czerniak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdalena22

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 3:38 pm    Temat postu: Czerniak Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanie dotyczące czerniaka skóry.Otóż mam na plecach znamieod kilku lat lekko wypukłe , koloru brązowego ,ostatnio dużo w szkole rozmawialiśmy na ten temat i jestem ciekawa czy z tego znamiona może powstac rak i czy żeby się uchronic przed chorobą nie najlepiej byłoby je usunąć??Już umówiłam sie na wizytę u dermatologa, ale to dopiero za 3 tyg a chciałabym wiedzieć wcześniej.Dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Praktycznie z każdego znamienia barwnikowego może powstać czerniak. Profilaktyczne usuwanie takich znamion jest stosowane standardowo w celu zapobiegania transformacji nowotworowej i jest uznanym sposobem terapii.
Najpierw dermatolog ogląda znamiona pod dermatoskopem (służy do oglądania w powiększeniu) i dopiero wtedy podejmuje się decyzję czy lepiej taką zmianę usunąć, a jeśli tak to jaką metodą (chirurgicznie, laserem, ciekłym azotem).
Proszę spokojnie poczekać do wizyty i porozmawiać z lekarzem na temat dalszego postępowania.
Pozdrawiam
Powrót do góry
sisi12

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 11:22 am    Temat postu: Dermatoskop Odpowiedz z cytatem

A czy dermatoskop jest w stanie wykryć czerniaka we wczesnym stadium?
Powrót do góry
stasi28

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że w tym tekście znajdziesz odpowiedź: http://chirurgbialystok.pl/czerniak-czym-czynniki-ryzyka-objawy-leczenie/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: