Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
POMOC - Co oznacza wynik Holtera EKG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia27p

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 11:21 am    Temat postu: POMOC - Co oznacza wynik Holtera EKG Odpowiedz z cytatem

Dzis odebrałam wyniki i niestety nic z tego nie rozumie, czy powinnam sie leczyć??
A oto komentarz:
Średnia częstość rytmu serca wynosiła 67p/min rytm zatokowy, z max. częstością 142p/min w trakcie aktywności, bradykardia zatokowa w trakcie snu.
Poziom ST zmienił się w zakresie od -1.08 mm w kanale 1 w czasie jazdy samochodem do +0.84 mm w kanale 2 następnego dnia.

Arytmie Komorowe występowały i składały sie z : 9 pobudzeń. Maksymalna liczba pob na godz wynosiła4 i wystapiła w czasie jazdy samochodem. Wystapiło 9 pojedzynczych pobudzeń kom., pary nie wystepowały, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pob, gromadnych, bez epizodów trachykardii kom.

Arytmie Nadkomorowe składały sie z : 50 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadnietych pobudzeń, bez bradykardii, brak trachykardii nadkom., bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.

Wczesniej miałam tez EKG i tam wyszło mi ze są ujemne załamki od TV 1 do TV 4.
Nie odczuwam żadnych dolegliwości, czasem mam uczycie zab. rytmy, ale bardzo żadko.

Mam 22 lata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
W zasadzie wyniki badania rozwijają krótką informację, którą podaje Pani na samym końcu postu. Czyli czasem ma Pani zaburzenia rytmu serca. W Pani sercu występują zaburzenia nazywane "pobudzeniami dodatkowymi". Gdyby porównać serce do perkusisty, pobudzenia dodatkowe byłyby czymś w rodzaju chwilowego wypadnięcia z rytmu, uderzenie pałeczką kilka razy za dużo i niezgodnie z taktem Smile
Pobudzenia dodatkowe dzielimy na nadkomorowe i komorowe. Pojedyncze nadkomorowe mogą się zdarzyć w każdym, nawet całkiem zdrowym sercu.
Bardziej niepokoją nas te powstające w komorach. U Pani są to jednak zjawiska pojedyncze i rzadkie. Nie stanowią raczej żadnego zagrożenia. Piszę "raczej", ponieważ na podstawie wyników samego holtera nie mogę ustalić przyczyny zaburzeń rytmu.
Proszę spokojnie udać się do swojego lekarza kardiologa. Mając pełny obraz Pani dolegliwości i wyniki badania będzie mógł zaproponować Pani dalsza diagnostykę lub leczenie. Na pewno wszystko będzie w dużej mierze zależało od tego, w jak dużym stopniu występowanie zaburzeń rytmu przeszkadza Pani w codziennym życiu. Myślę jednak, że lekarz zaproponuje Pani powtórzenie badać w ramach kontroli za jakiś czas.
Pozdrawiam
Powrót do góry
dostawcze85kt

PostWysłany: Sro Sie 28, 2019 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba to koniecznie zbadać, nie można bagatelizować takich spraw pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: