Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Węzły chłonne nadobojczykowe i nie tylko...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dynia55

PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 10:58 am    Temat postu: Węzły chłonne nadobojczykowe i nie tylko... Odpowiedz z cytatem

U 17- latka zauważyłam węzeł chlonny powiększony nad obojczykiem:( dziś zrobiliśmy usg - opis w zdjęciu.) W zeszłym tygodniu miał morfologie z rozmazem i wyszło OK . Ogólnie syn jest zdrowy, nie choruje, infekcje z antybiotykiem przechodził w lutym/marcu. Bardzo się martwię.

Jak wyszło na usg ,to ten węzeł nad obojczykiem nie jest aż taki duży, ale jednak jest... poza tym sporo tego gdzie indziej...

Jaki powinien być wymiar takiego węzła?

Pani doktor radiolog wcale się tak bardzo nie wzruszyla, ale ja bardzo się martwię, bo mnie już na samą myśl, źle się kojarzą węzły nadobojczykowe...

Co powinnam zrobić? Czy konieczne są jakieś dodatkowe badania ? Jeśli tak z to jakie ?

[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maslana

PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węzły pojawiają się czasami po prostu podczas infekcji, tak organizm reaguje. Jeśli, lekarz mówi, że to nic takiego groźnego to nie martw się. Tak reaguje czasami organizm. Ja zawsze podczas przeziębienia mam powiększone węzły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: