Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Ból brzucha i nieprawidłowe wyniki badań krwi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sennyorzech

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 8:55 am    Temat postu: Ból brzucha i nieprawidłowe wyniki badań krwi Odpowiedz z cytatem

Witam. Jetem kobietą, mam 21 lat i proszę o pomoc. Od miesiąca boli mnie brzuch w okolicy pod mostkiem i lewym żebrem. W gardle czuję pieczenie i dławienie. Mam dziwne uczucie, jakby ktoś uciskał mi środek brzuch. Naprzemiennie występują u mnie biegunki i zaparcia, czasami wzdęcia brzucha. Mocz naprzemiennie raz bardzo ciemny raz bardzo jasny. Tydzień czasu mam nadmierny apetyt, następny nie jem nic. Moja waga jest cały czas taka sama, może trochę zbyt wysoka. Badanie USG brzucha robione miesiąc temu i wczoraj, wynik w normie, wyniki krwi w normie - poza czterema własnościami- % neutrocytów 77,1, norma 48-70,1; % limfocytów- 17.1, norma 17,4- 44,3; % bazocytów 0.10, norma 0,2-1,2 i % hematokrytu 35,7, norma 37-47. Czy to może być coś poważnego, np. rak? Bardzo się boję, strach przed rakiem nie daje mi żyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuba123

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem lekarzem, ale sam mam podobne problemy i również stresowałem się rakiem co zdecydowanie nie pomagało. Okazało się że mam Zespół Jelita Drażliwego (IBS). Niestety nie ma na to żadnych badań, które potwierdzą chorobę, diagnoza polega na wykluczeniu innych chorób.
Wyniki krwi mogą świadczyć o zwykłej infekcji, a dławienie i pieczenie w gardle - nerwach. Dopóki waga pozostaje w normie, nie występują krwawienia z odbytu - nie ma się czym martwić. (a i wtedy jeszcze daleko do nowotworu) Masz 21 lat - bardzo mało jak na nowotwory układu pokarmowego.
Możesz wykonać test na krew utajoną w kale - dostępne m.in. w aptece.
Według mnie - nie ma się czym martwić, choć pewnie powinnaś zaczekać na bardziej kompetentną osobę, która Ci odpowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: