Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Żołądek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia11-80

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 7:52 am    Temat postu: Żołądek Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc. Od 2 m-cy boli mnie żołądek(chyba) pod lewym żebrem, czasami po środku mostka , czasami promieniuje na plecy. Ból jest krótki acz uciążliwy. Najbardziej uaktywnia się podczas ruchów ciałem. Jak śpię lub jak siedzę to w ogóle tego nie odczuwam. Zaznaczam że byłam już kilka razy u lekarza rodzinnego, który jak mniemam olewa sprawę i twierdzi że to drażliwe jelito-przepisał leki-nic nie pomagają. Zmienił-nic nie pomagają. Najbardziej boli mnie jak zjem ale kilka chwil po posiłku, np. 1 godzina. Tak jakby skurcze, sama nie wiem. Lekarz zlecił badanie krwi. Po wynikach stwierdził że nic mi nie dolega i do widzenia. A ja się męczę. Boję się jeść. jestem w stresie. Robiłam test na bakterię co wywołuje wrzody ale wynik był negatywny(kupiłam go w aptece). Zastanawiam się jaka dolegliwość żoładkowa uaktywnia się bólem podczas poruszania się ? POMOCY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darekdz

PostWysłany: Sro Gru 25, 2013 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem lekarzem ale idź do gastrologa i zrób gastroskopię, nie zwlekaj skoro to się utrzymuje tak długo...
Powrót do góry
madzia11-80

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłam usg-wykazało refluks i lekarz powiedział że u mnie jelito na całej długości jest spastyczne-czy coś takiego. Lekki stan zapalny żołądka. Lekarz rodzinny zapisał leki na zobojętnienie kwasu i w sumie 1,5 miesiąca miałam spokój. Ostatnio miałam sporo stresów i znowu się zaczęło. Poszłam z tym do lekarza a ten że trzeba zobaczyć czy to nie wrzody, więc gastroskopię mam za 3 tygodnie.
Powrót do góry
darekdz

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko z NFZ-tu można mieć wykonane zbędne ale za to tańsze badania...
Powrót do góry
madzia11-80

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Jestem po gastroskopii-nic nie wykazała. Test na bakterię -ujemny. Lekarz rodzinny stwierdził że refluks może byc przyczyną takich dolegliwości. Mam refluks dwunastniczo-żołądkowy. Niestety pomimo brania leków ból nie odchodzi. To już 7 miesiąc. Próbuję nie jeść niedozwolonych rzeczy i odstawiłam kawę-ból nadal jest. Sugerowano mi powrót do psychiatry-biorę leki na nerwicę lękową Xetanor od miesiąca-ból nadal się utrzymuje. Czy mógłby mi ktoś pomóc bo ja już nie mam siły.
Powrót do góry
Darek86

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj madziu sam mam podobne objawy juz półtora roku i żadne badani nic nie wykazują. Wiele szukałem i proponuje ci zrobić jeszcze RTG płuc bo często podobno bywają to objawy płuc u mnie dochodzi jeszcze powiększona śledziona ale tylko licząc objętościowo bo wielu lekarzy na USG pobiera tylko 2 pomiary i według nich wszystko jest w normie. Jak tylko będziesz coś wiedzieć to się podzielił. Pozdrawia i zdrowia życzę
Powrót do góry
madzia11-80

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Darku. Moje bóle trwają już ok roku z przerwami kilku miesiecznymi. Jestem zmęczona tymi dolegliwościami. Jelito drażliwe mam na pewno bo wszystkie objawy pasują ale nie wiem czy te dziwne bóle są z tym związane.Jak nie myślę o nich to jest ok. zaczynam się w to wgłębiać i czuję lekkie pobolewnia. Dziwne nie? Nerwica i jelito drażliwe tak zawyrokował lekarz. Tylko dlaczego mnie to boli jak się ruszam?Przepona czy jak cholera? Pozdrawiam Cie serdecznie
Powrót do góry
szachmat89

PostWysłany: Sro Mar 14, 2018 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to zaburzenia perystaltyki jelit? W artykule ze strony https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/zaburzenia-perystaltyki-jelit-colon-irritabile-u-seniorow/ znalazłem informacje, że częstość występowania zespołu jelita drażliwego wśród całej populacji sięga od 10% do 20%, a wśród pacjentów korzystających z porad gastroenterologa wzrasta aż do 50%. Dwa razy częściej schorzenie to dotyczy kobiet niż mężczyzn. Patomechanizm, który prowadzi do powstania zaburzeń czynnościowych nie został do tej pory poznany. Ma on złożony charakter, a podstawowymi nieprawidłowościami są zaburzenia w aktywności mioelektrycznej w okrężnicy oraz obniżony próg odczuwania bólu i nadmierna reakcja jelit na rozciąganie
Powrót do góry
Sisa

PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na szybko ciężko stwierdzić, skąd bierze się u ciebie wspomniany ból żołądka. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne. Na początek możesz udać się do apteki i poprosić farmaceutę o polecenie jakiegoś leku. Ewentualnie iść od razu do lekarza, docelowo gastrologa.
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję, to obecnie wiele osób cierpi na refluks. Jeżeli nie jesteś pewna co do wyniku badań i diagnozy lekarza, to może warto je powtórzyć i udać się do innego specjalisty? Z tego co wiem, to wiele osób poleca klinikę http://www.starmedzakopane.pl/ w Zakopanem. Mam nadzieję, że wlaśnie tam pomogą Ci rozwiązać Twój problem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: