Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
hpv - czas miedzy zakazeniem a wykryciem zakazenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
questionman

PostWysłany: Wto Lip 10, 2012 2:09 pm    Temat postu: hpv - czas miedzy zakazeniem a wykryciem zakazenia Odpowiedz z cytatem

Uszanowanie. Z obecną partnerką współżyliśmy od początku maja do końca czerwca, obecnie mamy przerwę w kontaktach, ponieważ przez 2 miesiące mieszkamy w różnych krajach. Oboje mieliśmy partnerów przed sobą. Moja partnerka robiła badanie w kierunku HPV w połowie czerwca, wynik wyszedł negatywny. Ja test zrobiłem sobie wczoraj, wynik za tydzień. Moje pytanie: po jakim maksymalnie krótkim czasie jest możliwe wykrycie zakażenia? Czy jest to tak, jak w przypadku wirusa HIV, że oficjalnie potrzeba 3 miesięcy? Czy, biorąc pod uwagę dużą częstotliwość stosunków, gdybym ewentualnie zakaził swoją partnerkę, to ten test już by to wykrył? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że chodzi o test na HIV a nie HPV jak w temacie? Jeżeli chodzi o test na HIV to tzw. okienko serologiczne czyli czas, w którym obecność wirusa może nie zostać wykryta pomimo jego obecności w organizmie wynosi maksymalnie nawet 12 tygodni. Dlatego warto od momentu ewentualnego narażenia na zakażenie odczekać ten okres bez współżycia z innymi osobami. Jeżeli po 3 miesiącach test będzie ujemny to prawie na pewno nie doszło do zakażenia.
Powrót do góry
rakowska

PostWysłany: Pon Lip 01, 2019 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o hpv chodziło, to też bardzo groźny wirus wywołujący raka szyjki macicy
Powrót do góry
kamea

PostWysłany: Pon Lip 01, 2019 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to prawda, jest bardzo powszechny i w większości przypadków organizm zwalcza go sam. Jeśli tak się jednak nie dzieje a w cytologi widać już nieprawidłowości można ewentualnie stosować żel pipilocare który pomaga leczyć zmiany wywołane przez wirusa
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: