Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Ból kolana

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matulka

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 7:36 am    Temat postu: Ból kolana Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, mam problem i nie wiem czy jest on na tyle istotny czy wybrać się do lekarza i jakiego, czy po prostu sam minie;) Od paru miesięcy dokucza mi ból w kolanie, najpierw był on bardzo rzadki, później zaczął się nasilać przy każdym natężeniu kolana, które zaczęło boleć przy każdym wejściu po schodach, zejściu z nich... Teraz kolano boli również bez jego nadwyrężania - jest to tępy ból promieniujący na udo i łydkę i może trwać godzinami, lub w ogóle nie występować. Dodam, że jestem młodą kobietą (25l) i prowadzę w miarę aktywny tryb życia. Ból kolana utrudnia mi funkcjonowanie. Pracuje na 4 piętrze i często kilkakrotnie muszę pokonywać ten dystans. Mam nadzieję, że otrzymam tu jakąś poradę. Z góry za nią dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że doszło do uszkodzenia łąkotek lub więzadeł w okolicy kolana. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi Pani skierowanie do ortopedy. Można także udać się na wizytę prywatną do ortopedy. Ten zleci odpowiednie badania i wykona kilka testów, które pomogą ocenić co jest przyczyną dolegliwości oraz zaproponuje jakieś postępowanie terapeutyczne.
Powrót do góry
matulka

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba będę musiała tak zrobić. Dziękuję bardzo za poradę. Pozdrawiam
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem niedawno czytałam bardzo ciekawy artykuł na stronie https://www.brandvital.eu/ortopedia/zerwanie-wiezadla-w-kolanie/ na temat zerwanego więzadła w kolanie. Zerwanie więzadeł krzyżowych stawu kolanowego to kontuzja największych i najważniejszych więzadeł, które znajdują się w kolanie. To właśnie głównie dzięki nim kolano może znosić ogromne obciążenia, dlatego ich uszkodzenie prowadzi do poważnej dysfunkcji kolana Niestety urazy kolana zdarzają się naprawdę bardzo często i powinny być powodem do niepokoju. Jednak, mimo to, warto w szczególności zadbać o rehabilitację.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: