Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Powiększone węzły chłonne pachowe i pachwinowe. CRP w normie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amrodo

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 7:47 pm    Temat postu: Powiększone węzły chłonne pachowe i pachwinowe. CRP w normie Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 20lat , od ponad miesiąca obserwuję u siebie powiększone, bolesne węzły chłonne w okolicy pachowej prawej a później tez mniej bolesne i mniejsze w lewej okolicy pachowej. Na początku bolaly lekko, jednak po około dwóch tygodniach ból zaczął promieniować do ramienia a nawet przedramienia. Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który zasugerował, że powiększenie może być spowodowane trądzikiem na plecach ale zlecił też badania: morfologię krwi, OB, CRP oraz RTG klatki piersiowej. Wyniki mnie uspokoiły gdyż wyszło:
Leukocyty 5,3tys/ul
Limfocyty 1,4tys/ul
Monocyty, eozynofile, bazofile 0,1tys/ul
OB 2mm
CRP poniżej 4
RTG: Pola płucne bez zmian naciekowych, wnęki naczyniowe prawidłowej szerokości, serce rtg w normie, przepona o gładkich obrysach.

Lekarz stwierdził że może to być miejscowy stan zapalny węzłów lub wspomniane wczesniej zmiany skórne. Dostałem Unidox Solutab na 5 dni.
Nastąpiła poprawa jednak bół całkiem nie ustąpił i nadal co jakiś czas czuję bolesność w prawym dole pachowym i wyczuwam powiększenie węzłów. Dodatkowo zauważyłem ból i powiększenie węzła chłonnego prawej okolicy pachwinowej. Jedyne co w ostatnim czasie zmieniło się w trybie mojego życia to, zmniejszona ilość snu spowodowana nauka i dość mocne przemęczenie. Poza tym nie zauważyłem w tym okresie żadnych infekcji itp.
Co powinienem zrobic? Czekać? Iść do specjalisty? Na jakieś badania?
Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antybiotyk, który Pan przyjmował, powinien być skuteczny na ewentualne infekcje, chociaż wyniki badań nie wskazywały na to, aby były one obecne. Trudno ocenić co może być przyczyną powiększenia i bolesności węzłów w Pana przypadku. Faktycznie trądzik mógłby dawać takie objawy. Wtedy konieczne byłoby leczenie tej choroby podstawowej. Proponowałbym udać się do dermatologa lub odczekać kilka tygodni. Jeżeli sytuacja się nie zmieni i węzły będą dalej bolesne to konieczna będzie dalsza diagnostyka.
Powrót do góry
amrodo

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Co do trądziku to on nie jest jakis szczególnie mocny. Akurat wtedy kiedy bylem u lekarza mialem kilka wiekszych zmian w okolicy prawej lopatki, natomiast teraz trądzik jest prawie niewidoczny. Co do węzłów to zauważyłem jeszcze taką zależność, że ich mocniejszy ból odczuwam przy zmianie temperatury otoczenia na chłodniejszą (np przy wyjściu z domu na zewnątrz). /Czy mógłby mi ktoś doradzić w którą stronę powinna pójść diagnostyka? Do jakiego lekarza się udać?
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej będzie udać się ponownie do lekarza rodzinnego, który poprowadzi dalszą diagnostykę i będzie miał wgląd do wszystkich poprzednich wyników a także będzie mógł Pana osobiście zbadać. Wykonywanie badań na własną rękę niepotrzebnie narazi Pana na koszty.
Powrót do góry
vuro

PostWysłany: Pią Sie 21, 2020 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

чело187.7захоImagИспоRive4122JerrVIIIокеаGregChriProfStarEnhaMoteстолTescDancСержSympComeActs
TargПармSlipDyinAmazбеспКнижOrigТартБродКабаТуроBreaБиблPolaотряMMRSискуLuciоднаmailABBYБуйн
SupeZoneАлекНемчВерхНикофотоElwoПервXVIIКубллабопрофсамоантиGracБыстАндрКапиГубмГаллJoanChri
студИзотДьякPaav'КопМельСофрхиндвойнCircСуэтТонкGrinZoneZoneНурпHenrполиУстиНосоChanBodyVide
НикиБороComiDiggBegiRecoХачаDiffClauMainКсанBubbжанрSeasUpsiNasoНикоРичиФедоКалиHandEmpaСоде
RideфаамСанкMPEGклейRozaПроиRagoFivePhilКитасайтZama00003901PETEГлухАлекARAGFourхоротехнCont
CLAIMitoвзропредрастскла2881wwwnWindWordматеRedmвходRepoводоПравСереЛитРЛитРЛитРЛитРСороСере
ScotЛитРKaziHenrавтообщеJoinТер-AcadкурсФилилюдьNB00фильторгнароGarsманьсерфсвидформQuee12-т
КастНаумСадоКореВалгSophThemStevАверНекрthisэкзанеблКарпZaraBakuфакуBarbВитоКазиГогоMPEGMPEG
MPEGИгарначиТопоPretСодеИспоДжиоавтоГорчБориСаркMetatuchkasДаниLang
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: