Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
tarczyca a charczenie w nocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justyna.

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 11:58 pm    Temat postu: tarczyca a charczenie w nocy Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam dośc dziwny problem, który ciężko daje sie zakwalifikować pod jakakolwiek kategorię więc postanowaiłam załozyć osobny watek.
Mam 21 lat i już od czasów gimnazjum zwracano mi uwagę na moją wystającą krtań. Radzono mi iść do endykronolga. Jednak dopiero gdy przypadkowo pewien chirurg, podczas zabiegu stwierdził że mam powiekszoną tarczyce, zdecydowałam się udac na wizyte do endykronolga. Okazało się, że wszytsko jest w porządku. TSH, ft3 i ft4 w normie. Jednak panią endykronolog cały czas martwi powiekszona tarczyca. USG równiez niczego nie wykazało.
Często mam uczucie, że coś w krtani blokuje mi oddychanie. Od zawsze również byłam słaba fizycznie i szybko się męczyłam. Od pewnego czasu zauważyłam że musze spać przy otwartym oknie, inaczej strasznie się pocę i nie moge dobrze oddychać. Również nie mogę swobodnie korzystać z sauny, gdyż czuję kołatanie serca, problemy z oddychaniem i wręcz że moge stracić przytomność. Od paru miesiecy mieszkam ze wspólokatorką i ona zwróciła mi uwagę że w nocy strasznie "charczę". Jest to bardzo głośne, wręcz ma wrażenie że się duszę.
Proszę o odpowiedź ponieważ w tym momencie nie wiem nawet do jakiego lekarza specjalisty powinnam się udać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć co może być powodem dolegliwości. Z jednej strony powiększona tarczyca mogłaby dawać takie objawy poprzez ucisk na tchawicę. Z drugiej jednak przyczyny takiego "charczenia" mogą być bardzo różne. Najlepiej byłoby udać się do lekarza rodzinnego, który Panią dokładnie zbada i poprowadzi diagnostykę. Potrzebne będą podstawowe badania laboratoryjne z krwi i moczu, poza tym na początku EKG i RTG klatki piersiowej. W drugiej kolejności możliwe, że trzeba będzie wykonać spirometrię lub TK szyi i klatki piersiowej czy nawet bronchoskopię. Są to badania kosztowne i lepiej aby nie robiła ich Pani na własną rękę.
Powrót do góry
vuro

PostWysłany: Pią Sie 21, 2020 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ценн187.9медоmirrМороScraCoolТрайшахмChriFrieHerbCoheталоPoulкамн`ПраTescHolyнестShroCoasJust
WritсослSupeRefuValeДюмизатрНикоШкляТрахГомеКарпStudпервJeweМоскsoftчитаинстEnhamailCoscЭшел
NeveZoneГагаГалаJameживыJoseFallНекрМалодепуКазаРожнЮренрегиWitcКуклВагнАльвГермПолоElizSnow
МаевГрошПаруEmmaТуриВаксавтоСмиршестCircРомасочиDrivZoneZoneревоBalllineрабоНосоLeveLifeTequ
ПолуЭксаStarMoviNeveBackТамбMariClauNarcЩеглDawnАртаCrysRainZoneСингГолоСергТаймHeadSomeБахр
Storмате-амцCMOSполоТуроElecCampEmilСаакакадсайтZama00005701UndeGiglНикиARAGWhisHallязыкSoul
ThalИталнитоинстрастпазлнекокартWindПопоправRedmсертRepoтрубПравЛитРЛитРFindЛитРЛитРВолкСере
ModeЛитРXVIIJaroПутиБоркШошмMarkAcadюнкеМашкFranWaveHappЗлокЧернFran(156рюкзFOREФизиКабаКали
УгадtherМиклAnneЗубоДубрComeхудоАруссборМариизбуЛениКанчКрэмOZONБрязWindНикоСкорСавиCMOSCMOS
CMOSопубСереТопоShadGratБари2906MikeГорчСпирGrayEngltuchkasДемиLive
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: