Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
osteoporoza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zodiak

PostWysłany: Sro Lis 02, 2011 3:26 pm    Temat postu: osteoporoza Odpowiedz z cytatem

Witam !
Uprzejmie prosze o wyjasnienie , czy badanie izoenzymu kostnego / z krwi / daje obraz stanu kosci. Mam osteoporoze i po zlamanmiach kregow jestem na etapie pionizowania. Mam zrobione badania densometryczne kosci / lipiec 2011 / . Wynik pokazuje zaawansowana osteoporoze. Zazywam przepisane leki ale kolejne badanie mam zrobic dopiero za rok . Teraz zrobilem badanie izoenzymu kostnego - wynik 52 u/l i nie wiem czy moge bezpiecznie zaczac samodzielnie stawac ? obawiam sie kolejnych zlaman . Jak interpretowac wyniki ? Jedni mowia ze im wyzszy tym lepiej inni mowia odwrotnie .
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podwyższony poziom izoenzymu kostnego fosfatazy zasadowej świadczy o toczącej się przebudowie kości. Jego wynik może być podwyższony w różnych stanach (nowotowy kości, złamania, niewydolność nerek, szpiczak itp.). Na jego podstawie nie da się jednak ocenić zaawansowania osteoporozy i należy wykonać badanie densytometryczne. Powinien Pan skonsultować się z ortopedą lub internistą zajmującym się leczeniem osteoporozy aby uzyskać poradę czy należy się już pionizować.
Powrót do góry
Sisa

PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wiesz, że doskwiera ci osteoporoza, z pewnością nie możesz bezczynnie rozkładać rąk. Nie załamuj się, możesz ją leczyć także lekami dostępnymi bez recepty. Jednym z nich jest znany i ceniony calperos. Mam nadzieję, że zauważysz jakąś poprawę po jego zażyciu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: