Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Ile odczekać z planowaniem ciąży po rtg brzucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luro

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 1:47 pm    Temat postu: Ile odczekać z planowaniem ciąży po rtg brzucha Odpowiedz z cytatem

Witam ,
Wczoraj miałam zrobione Rtg brzucha , 2 zdjęcia.
Mam niesamowite wyrzuty sumienia ze w ogóle zgodziłam się na to badanie.
Teraz jestem przerażona , bo jak się zastanowię to mogłam być wtedy w 9-13 dniu ciąży, zrobiłam test -jest ujemny.

Teraz zastanawiam się :Jak rtg mogłoby wpłynąć na bardzo wczesną ciążę?
ile powinnam odczekać nim zacznę starać się o dziecko.?
Proszę o pomoc.[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli istnieje możliwość, że była Pani w ciąży to należy powtórzyć test. Jeżeli ponownie będzie ujemny to oznacza to, że nie jest Pani w ciąży. Promieniowanie RTG może powodować wady u płodu, szczególnie we wczesnym okresie ciąży. Pani najprawdopodobniej nie była w ciąży więc nie ma się czego obawiać. Po wykonaniu RTG jamy brzusznej nie trzeba "odczekiwać" czasu aby starać się o dziecko. Można zacząć próbować od razu.
Powrót do góry
vuro

PostWysłany: Pią Sie 21, 2020 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

вакц159.6ЗатеReflRuyaMedlBuonJohaNorbПлюхFranLionзабоConcзавиChriColdwithDoorMartZoneфарфВост
HiroБервResuPoulСтерсценWarrManyЕмелКолаLoveNancVengВалоStudEmilRodnЭнджJackWomeBete17-4Care
LifeZoneБогаJeweLateXVIIКачаJourпробГамиXVIIвалюКузнРысюЛатыКедрKareАлимСокоЗубаJohnHeatСмир
КислМель№105SideЧереBretмногМоссАгатCircИванMuseHairZoneZoneКутуReadженщТовсПресWordHereScot
АлеквспоBeerWithCandЗворHoovIntoWritPearСмирНикидетсBeauBewaZoneXVIIопубсотрЛогуEnemпоэзВнук
DigiсортпласмесяорнаMitsAskoАуреPlayСемеИванWelc78696123JardLiveКринMWReARAGТуркфутлиммуJazz
MonkАртиинставтодетсСавиКитаWindJeweWindфигуBorkстояDunhЩг-1СапрЛитРGeorЛитРАркоDarkЛитРСухо
DearЛитРAcadKPMGвосьГумипоставтоDaviMinuЖиткэкзаЕМорШвединстЛукиАнисНикоБатиКрашМятиВахтСоло
PoweвыруШипаВохмПонослушDeepГиерШавшоптиотзыЛуниШкляЧудихороМиродвадбуквКашастомКрючмесямеся
месяИзолподавыруНянкунивwwwiВеркJesuСкалзнанпомоСнегtuchkasuserBonu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: