www.informed.com.pl :: Zobacz temat - swędzenie skóry i tępy ból w prawym podbrzuszu
Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
swędzenie skóry i tępy ból w prawym podbrzuszu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarek24

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 8:54 am    Temat postu: swędzenie skóry i tępy ból w prawym podbrzuszu Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie ostatnio trochę przytyłem i bardzo mnie swędzi brzuch , a skóra jest bardzo sucha, swędzenie występuje też na przedramieniach, odczuwam również objaw rozpierania pod prawym podżebrzem. Jestem zaniepokojony proszę o wskazówki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście nie można wykluczyć żółtaczki jako przyczyny świądu, co mogą sugerować opisane objawy. Najczęstszą przyczyną świądu są: sucha skóra, atopowe zapalenie skóry, alergia, działanie uboczne stosowanych leków. Nie mniej jednak radzę skonsultować się z lekarzem POZ, wykonać kontrolne badania krwi i usg jamy brzusznej.
Powrót do góry
ametyst

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez paniki, to może być wynik po prostu złej diety a usg- zrobileś?
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możnaby jeszcze sprawdzić funkcję tarczycy (zbadać poziom TSH) gdyż sucha skóra (i wtórne swędzenie) oraz zwiększenie masy ciała są objawami niedoczynności tarczycy.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wolnej chwili zapoznaj się z artykułem http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html Typowym objawem AZS są stany zapalne skóry, wykazujące charakter nawracający i przewlekły. Równowaga lipidowa skóry jest zachwiana, w wyniku czego skóra traci wodę, a przez to staje się sucha i podrażniona. Pojawiają się zmiany w postaci drobnych wyprysków i krostek, które mają tendencję do złuszczania się. Charakterystyczną cechą zmian atopowym jest pojawiający się wraz z nimi świąd, który potrafi skutecznie uprzykrzyć choremu życie. Taki stan rzeczy, często staje się przyczyną bezsenności oraz wzmożonego stresu, który przekłada się na komfort psychiczny chorego, uniemożliwiając mu normalne funkcjonowanie. Do tej pory nie udało się sprecyzować dokładnego wieku, w którym dochodzi do rozwoju AZS. Do zachorowania może dojść zarówno w okresie niemowlęcym jak i w życiu dorosłym. Wiadomo jedynie, że choroba ma przebieg nawrotowy, czyli za okresami remisji pojawiają się okresy zaostrzeń. Zła kondycja psychiczna przyczynia się do zaostrzenia choroby, dlatego pacjent narażony na długotrwałe działanie stresu powinien poszukać porady psychologa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: