Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
atopowe zapalenie skory

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kena767

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 8:05 pm    Temat postu: atopowe zapalenie skory Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Moje pytanie dotyczy leku Diprofos, ktory stosuje moj chlopak chorujacy na "AZS" czy obecnie na rynku farmaceutycznym mozna znalezc mniej szkodliwy dla organizmu odpowiednik?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest na rynku parę odpowiedników, jednak mogą powodować one podobne działania uboczne. Najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu modyfikacji dawki leku, czyli zmniejszenia dawki sterydu lub czasowego odstawienia.
Powrót do góry
kena767

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety odstawienie leku jest niemozliwe, w najblizszym czasie skonsultujemy sie lekarzem. Myslalam ze moze pojawilo sie cos nowego na rynku mniej szkodliwego. Dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy stosowali Państwo jakieś preparaty zawierające takrolimus lub pimekrolimus (np. Protopic). Proszę zasugerować to dermatologowi, który pomógłby w wyborze odpowiedniego preparatu. Objawy nieporządane tych leków są nieco inne niż te powodowane przez sterydy.
Powrót do góry
Esel

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 2:19 pm    Temat postu: atopowe zapalenie skóry Odpowiedz z cytatem

dzien dobry!
lekarz stwierdzil u mnie AZS (nie bylam badana na jakakolwiek alergie), mam saczace sie zmiany na skorze glowy. nie wiem w jaki sposob sie tego pozbyc (jestem 5 dni po wyjsciu ze szpitala i znow to wrocilo. we wlosach mam fontanne). dermatolog jak przychodze nawet nie patrzy co ja tam mam. prosze o pomoc. z gory dziekuje!
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałam o tym leku, ale jakiś czas temu czytałam trochę na temat skóry atopowej u dorosłych. Podaję link do artykułu http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html w którym znalazłam informację, że przypadku AZS godnymi polecenia są kosmetyki apteczne z serii emolientów. Mają one za zadanie natłuścić skórę, nawilżyć ją a także odbudować uprzednio powstałe uszkodzenia. Emolienty budują warstwę ochronną na skórze, która zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, powstrzymuje szkodliwe substancje przed wniknięciem w głąb a także skutecznie natłuszcza, dzięki czemu skóra jest mniej sucha.
Powrót do góry
stasi28

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem trzeba przy atopowym zapaleniu dobrać odpowiednie kosmetyki które nie wywołują uczulenia, często wietrzyć mieszkanie oraz zastosować się do porad zawartych w tym artykule: https://twojmedyk.pl/atopowe-zapalenie-skory/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: