Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
karmienie noworodka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julia28

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 6:07 pm    Temat postu: karmienie noworodka Odpowiedz z cytatem

Witam

Moja corka ma 5 tygodni.Przez tydzien karmilam ja piersia,lecz brodawki mialam tak pogryzione ze przez 4 dni pokarm sciagalam pompa elektryczna i mala dostala butelke.Potem chcialam znowu karmic piersia,lecz dziecko oduczylo sie ssac i zaczelo gryz piers.Tak wiec pokarm tylko sciagam pompa elektryczna i dostaje go w butelce.Mala dostala wzdecia(kolki),boli ja brzuszek, strasznie sie napreza i dosyc glosno purka.Bylam u lekarza,dostala lek lecz nie pomaga.Zastanawiam sie nad odstawieniem mleka z piersi i wprowadzeniem mleka z proszku.Czy wogole mleko sciagane i przechowawane w lodowce a potem podgrzewane ma jeszcze jakies wlasnosci.Czy warto zrezygnowac czy dalej sciagac i w ten sposob dawac mleko?Zastanawiam sie skad dostala te kolki?Lekarz stwierdzil ze ma duzo powietrza.Czy pompa elektryczna do tego moze sie przyczyniac?prosze o odpowiedz

pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mleko ściągane z piersi ręką lub przez laktator i podawane maluchowi w czasie późniejszym ma właściwości takie same jak podawane prosto z piersi. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach: przechowywanie w temp. pokojowej max. do 12 godzin, w lodówce w temp 4oC do 4 dni. Przed podaniem mleka dziecku trzeba je podgrzać ale nie zagotować! Po zagotowaniu dochodzi do zmian właściwości mleka. Dobrze byłoby aby spróbowała Pani karmić w ten sposób przynajmniej do 4 miesiąca życia córki. Potem można wprowadzić mleko sztuczne - pediatra pomoże wybrać najlepsze dla Pani dziecka. Możliwe, że córeczka je bardzo łapczywie i łyka w ten sposób dużo powietrza - stąd te kolki. Pompy elektryczne nie powodują "upowietrzenia" mleka.
Powrót do góry
julia28

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda mala je bardzo lapczywie i moze przez to dostala te kolki.W sumie nawet nie wiem czy to sa kolki,bo nie placze non stop.Problemem jej jest to ze nie umie zrobic kupki.Ma juz 2 miesiace i robi ja co 4 dni,ale strasznie wtedy kupy jest duzo.Kolorem nawet jest zblizona do pomaranczowej.W pozostale dni bardzo smierdzaco purka.Czy to normalne?W dzien prawie wogole nie spi.A jak zasnie to budzi ja pierdzenie i placze.Codziennie rano zanim sie obudzi to okropnie steka,potrafi tak nawet przez 2 godziny,czyli spi i postekuje.Bylam u lekarza ale twierdzi ze trzeba przeczekac do 3 miesiaca i minie.Ale dziecko naprawde okropnie sie meczy i nie mam jak mu pomoc. Masaze,herbatki koperkowe nie pomagaja.
Chcialabym rowniez sie dowiedziec czy wprowadzajac teraz mleko sztuczne mala mogla by miec gorsze problemy z brzuszkiem?Od paru dni zauwazylam ze mam coraz mniej mleka w piersi.Tak jakby z dnia na dzien jest mniej.Wczesniej sciagalam z obu po 140ml teraz tylko 100 ml.Mala chce coraz wiecej jesc a ja nie mam tyle mleka.Myslalam aby mieszac mleko moje z sztucznym.Czy to jest dobre rozwiazanie?CZy tylko pozostac przy sztucznym?Mala w nocy zaczela spac po 6 godzin,wiec ja przstalam w tym czasie sciagac i mialam taka przerwe w sciaganiu.Byc moze to stalo sie przyczyna ze mam mleka mniej.Od 3 dni sciagam regularnie co 3 godziny w dzien, w nocy co 4 godziny i dalej nic,jest tylko 100 ml z obu.CZy nocne sciaganie jest wazne?Czy poprostu taka moja natura ze mam coraz mniej?
Dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolki faktycznie powinny ustąpić po trzecim miesiącu życia. Jednak oddawanie stolca 1 raz na 4 dni jest niepokojące. Z takimi zaparciami należałoby zgłosić się do poradni gatroenterologii dziecięcej. Tym bardziej, że mała jest obecnie tylko na karmieniu piersią. Na żywieniu sztucznym niemowlęta oddają mnij stolców niż podczas karmienia naturalnego dlatego w Pani przypadku karmienie sztuczne nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jeżeli nie uda się ściągnąć większej ilości mleka to trzeba będzie dokarmiać sztucznie. Prawidłowo niemowlęta powinny przyjmować 150-200 ml mleka na 1 kg masy ciała. Jeżeli więc karmi Pani jedynie piersią to należy dziecko dokarmiać sztucznie. Może zbyt mała podaż pożywienia jest przyczyną zaparć. Proszę stymulować brodawki sutkowe tak często jak to możliwe, przynajmniej co 3 godziny i w nocy również. Takie działanie podtrzymuje produkcję i wydzielanie mleka.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja aktualnie przestawiłam się na mleko modyfikowane. Zdecydowałam się na Bebiko ExtraCare ze strony https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-zywieniowe Standardowe mleko modyfikowane przeznaczone jest dla niemowląt, które nie są uczulone na białko mleka krowiego. Dzisiaj możliwy jest proces technologiczny w wyniku, którego powstaje mleko modyfikowane również dla dzieci z alergiami lub które borykają się z takimi dolegliwościami jak kolki niemowlęce. Trzeba jednak pamiętać, że mleko modyfikowane należy poddawać maluszkom po konsultacji z pediatrą w sytuacji, jeśli karmienie piersią jest niemożliwe, lub gdy istnieją przeciwwskazania ze strony mamy lub maluszka.
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Etap kiedy zaczynamy szukać tych wszystkich artykułów dla dziecka i dla siebie jest naprawdę ważny wbrew pozorom. W końcu nie możemy wybrać przypadkowych produktów, tylko takie które będą najwyższej jakości. Powiem wam, że mnie się udało i nie szukałam długo... Koleżanka nakierowała mnie na sklep https://ancymon.com.pl/ w którym mogę kupić wysokiej jakości produkty dla mojego maluszka.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: