Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Problemy z kolanem...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zalol

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 11:35 am    Temat postu: Problemy z kolanem... Odpowiedz z cytatem

Witam. Już od kilku lat mam problem z kolanem... Gdy kucnę lub zegnę nogę na dłuższą chwilę, nie wiedzieć kiedy i dlaczego koś w kolanie jakby mi odskakuję. A gdy już odskoczy nie jestem w stanie się ponieść, zazwyczaj padam na ziemie z powodu bólu. Następnie próbując przełamać ból rozprostowuję ją, a następnie przekrzywiam nogę w lewą stronę by kość odskoczyła. Zazwyczaj po tym wstaje przy pomocy czyjeś pomocy lub gdy nikogo nie ma w pobliżu podciągam się przy pomocy mebli stojących gdzieś w pobliżu, noga chwilę lekko boli i po chwili przestaję. Nie wiem co to może być, wie ktoś może? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W opisywanych przez Ciebie sytuacjach najprawdopodobniej dochodzi do podwichnięcia rzepki - po chwili wraca ona na swoje miejsce i przestaje boleć. Niewykluczone, że przyczyna dolegliwości jest inna. Takie sytuacje mogą być groźne, gdyż rzepka może nie wrócić na swoje miejsce, może dojść do uszkodzenia łąkotek, więzadeł bądź torebki stawowej. Wtedy leczenie będzie trudniejsze a następstwa mogą być groźne. Proponowałbym udać się do lekarza rodzinnego i poprosić go o skierowanie do ortopedy, który zleci wykonanie kilku badań po których będzie można powiedzieć coś więcej. Ortopeda zaleci też ewentualne leczenie.
Powrót do góry
zalol

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm ostatnio znowu mi zaczęły dokuczać kolana. Trochę trwało dostanie się do lekarza, ale miałam zrobione RTG obu kolan. W lewym kolanie stwierdzono cechy niewielkiej entezopatii w okolicy przeszczepu ścięgna m. czworogłowego uda do rzepki. Natomiast lekarz który mnie badał stwierdził że nie należy patrzeć na to co pisze na wynikach i mnie po prostu spławił. Na pytanie, co mam robić gdy znowu przeskoczy mi kolano? On odpowiedział że mam nie kucać. Później dodał że mam się zgłosić jak nie będę mogła chodzić.
W tym kraju służba zdrowia jest po prostu śmieszna, brak mi słów
Powrót do góry
araszka

PostWysłany: Wto Sty 30, 2018 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli masz problemy z kolanem proponuje zastosować taką opaskę: http://sklep.torst.pl/polaryzatory-torsyjne/15-leczenie-stawu-kolanowego-miesni-konczyn-dolnych.html
Powrót do góry
Meteorek

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 9:45 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Do ortopedy to na pewno należy się wybrać tym bardziej,że z kolanami nie ma żartów. Tez miałam straszne bóle kolan i okazało się,że mam zapalenie więzadła rzepki. Ortopeda od razu zalecił mi falę uderzeniową w ramach rehabilitacji na, którą chodziłem do poradni rehabilitacyjnej Kimed w Warszawie. Zabiegi pomogły mi bardzo szybko uporać się z problemem i ból oraz stan zapalny szybko minęły.
Powrót do góry
kamea

PostWysłany: Pią Paź 12, 2018 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zaniepokoił mój tata, też narzekał na kolano i bóle mięśni a lekarz zamiast skierować go na badania dał mu leki przeciwbólowe więc namówiła go żeby sam poszedł się zapisać a że teraz trwa kampania Zdrowa Jesień to można je zrobić dużo taniej jak się skorzysta z kuponów rabatowych
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Pon Sty 21, 2019 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety prawda jest taka, że coraz więcej osób ma problemy z kolanami czy z nogami w ogóle. Często konieczne jest leczenie, zabieg - ale to wszystko decyzja lekarza, więc warto być pod jego stałą kontrola. Wtedy na pewno będziemy musieli chodzić przy pomocy kul, np tutaj http://www.brandvital.eu/kule-inwalidzkie/kule-inwalidzkie-jak-dopasowac/ dowiecie się, jak prawidłowo takie kule dopasować.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: