Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Martwica Kości Księżycowatej - brak pomocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwek1982

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 4:25 pm    Temat postu: Martwica Kości Księżycowatej - brak pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie, 7 miesięcy temu miałem złamaną kość księżycawatą, ręka nie przestaję boleć i ruchy są zablokowane, byłem na RTG, stwierdzono teraz z rtg "stan po przebytym złamaniu kości księżycowatej z następnymi zmianami zwyrodnieniowymi w stawie promienno-nadgarstkowym, mam 29 lat, lekarz ortopeda rozłożył ręce i powiedział że nie ma dla mnie ratunku, stwierdził martwicę kości księżycowatej, dał mi tylko jedno wyjście - operacja mająca na celu usztywnienie nadgarstka na stałe metalowymi elementami wszczepionymi, teraz ręka przy ruchach mnie boli, czy jest jakieś inne wyjście dla mnie? bo czytałem że można tą kość usunąć i zastąpić inną kością albo spróbować ją ożywić poprzez jakieś nawiercanie, czy to już koniec z moim nadgarstkiem, lekarz mówi że mam chodzić tak długo jak się da a jak nie będę mógł wytrzymać to mam iść na tą operację usztywniającą dłoń, mieszkam na pomorzu, ktoś mi pomorze? czy dla takiego przypadku nie ma pomocy, musi być jakiś sposób inny...lekaż mówi że już nigdy nie odzyskam sprawności w nadgarstku:( że mam czekać aż całkiem będzie boleć i wtedy operować usztywniać na stałe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są różne metody leczenia takiej martwicy w zależności od podłoża na jakim powstała. Można próbować usztywnić czasowo rękę na 3-4 miesiące. Lepszym leczeniem wydaje się właśnie usunięcie takiej kości i wszczepienie fragmentu kości z innego miejsca. Takie zabiegi wykonuje się na oddziałach chirurgii ręki bądź rekonstrukcji ręki. Można je znaleźć np. w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu lub w Piekarach Śląskich. Na pewno jest taki ośrodek w Warszawie, niestety nie wiem jak jest na Pomorzu. Spróbuj poszukać takich oddziałów w miastach gdzie są Akademie lub Uniwersytety Medyczne (Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, ewentualnie Poznań lub Białystok).
Powrót do góry
ekreao93t

PostWysłany: Pią Mar 08, 2019 2:33 pm    Temat postu: Re: Martwica Kości Księżycowatej - brak pomocy Odpowiedz z cytatem

i jak po latach wyszło, zdrowie w porządku Szczecin
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: