Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
zatrucie bananem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiulkaification

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 7:03 pm    Temat postu: zatrucie bananem Odpowiedz z cytatem

Czy mozna zatruc sie bananem? Zjadlam ostatnio banana,dosc dojrzalego. Tak sie zlozylo ,ze nic innego tego dnia nie jadlam i moja reakcja na niego byla dosc intensywna. Silny bol brzycha, nudnosci i wymioty. Nastepnego dnia bylo juz lepiej,choc po tym czulam sie strasznie slaba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli banan był spleśniały (nawet gdy nie było to z zewnątrz widoczne) to można się zatruć pleśniami ale objawy raczej nie powinny byc gwałtowne. Osłabienie wynika z odwodnienia spowodowanego wymiotami. Przyczyną Twoich dolegliwości może być również coś innego, zupełnie nie związanego z bananem.
Powrót do góry
ona_

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bananami można się zatruć i to nie jest zatrucie takie sobie ....tylko poważne. Ja i moja siostra po zjedzeniu dwóch bananów dostałyśmy ostrej biegunki, wysokiej temperatury oraz wymiotów i zawrotow głowy. Pamietam ze nie moglam dojsc na wlasnych nogach do Wc- swiat wirowal mi jak na karuzeli... Koncowki od bananow zawsze odcinalam,sam banan mylam przed obraniem, byc moze to byla jakas pescytyda, ktora wniknela w glab banana. Banany zanim do nas dotra musza byc pokryte roznymi srodkami chemicznymi aby sie nie popsuly...
podobna sprawe z zatruciem bananami przechodzila moja kolezanka, do dzis mam uraz , bardzo rzadko jadam banany...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: