Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Nerwica czy astma?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mark

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 12:04 pm    Temat postu: Nerwica czy astma? Odpowiedz z cytatem

Witam. Od jakiegos tygodnia mam problem z nabieraniem powietrza( moim zdaniem nie jest to zwiazane z astma która mam od urodzenia) Problem polega na tym ze w gardle zbiera sie wydzielina(flegma) która nie chce sie oderwac biore syrop Ambrosol po ktorym przez jakas godzine dobrze sie odrywa lecz nie daje to zbyt specjalnych skutkow. Trudno mi sie nabiera powietrze do konca gdyz zawadza mi ta wydzielina w gardle. Po osłuchaniu lekarz stwierdzil ze osłuchowo jestem czysty i na płucach tez nic nie ma.
Jest tez jedno podejrzenie ze to nerwica(podobno sa takie objawy iz powstaje kulka w gardle i zawadza w oddechaniu) mam tez trudnosci w zasypianiu. Pije duzo herbat uspokających (Melisa). Czy to mozliwe ze to nerwica? Czy tez astma? Prosze o pomoc i z gory dziekuje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie takie objawy może powodować zaburzenie nerwicowe. Należałoby wtedy porozmawiać z psychiatrą aby ocenił czy faktycznie jest to przyczyną. Jeżeli przyczyną jest jednak spływająca wydzielina to można spróbować jeszcze zastosować np. Sinupret - lek ziołowy, który rozrzedza wydzielinę z górnych dróg oddechowych i ułatwia jej odpływ, ewentualnie inhalacje z soli fizjologicznej.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest to astma oskrzelowa. Jest to nieuleczalna zapalna choroba dróg oddechowych, która prowadzi do ograniczenia wydolności dróg oddechowych w wyniku niekontrolowanych skurczów oskrzeli oraz gromadzenia się w nich gęstego śluzu. Objawy astmy oskrzelowej mogą więc pojawiać się i zanikać, ale stan zapalny w drogach oskrzelowych trwa stale. Jeżeli zależy Ci na radzie specjalisty to koniecznie wejdź na stronę http://www.totylkoastma.pl/
Powrót do góry
stasi28

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przypadku nerwicy warto jest zastosować się do tych wskazówek: https://twojmedyk.pl/radzic-nerwica-zrobic-by-zalagodzic-swoje-cierpienie/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: