Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
uraz oka-PILNE!!!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teresa.sikora

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 8:58 am    Temat postu: uraz oka-PILNE!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam Confused proszę o jakieś informacje na temat zaćmy pourazowej tydzień temu doznałam silnego[bardzo]urazu spowodowany silnym uderzeniem w prawe oko leczenie szpitalne skupione na krwiakach które powstały dzisiaj powiedziano mi że mam zaćmę pourazową jutro idę do szpitala ponieważ mam dalej krew w oku widzę za mglą proszę o pomoc napiszcie coś na ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zaćmy urazowej dochodzi w wyniku urazu zewnątrzpochodnego (uraz przenikający, chemiczny, obecność ciała obcego, porażenia prądem czy promieniowania. W wyniku urazu dochodzi do zmętnienia soczewki, która traci swoje właściwości optyczne. Najpewniej taką soczewkę będzie trzeba usunąć, wszystko zależy od samych skutków urazu.
Powrót do góry
teresa.sikora

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 8:50 pm    Temat postu: zaćma pourazowa-PILNE!!!!! Odpowiedz z cytatem

witam dziękuje za odpowiedz uderzenie w oko było bardzo silne lekarz powiedział że to cud że nie odkleiła się siatkówka mam jeszcze krew w oku i trzeba czasu żeby to się wchłonęło a zaćme trzeba obserwować czy nie postępuje nic nie powiedziano że trzeba to usunąć nie wiem co robić oko boli głowa boli czy żeby to usunąć to potrzebna jest operacja czy to zrobić jak najszybciej czy poczekać zle widzę za mgłą brak ostrości lekarz twierdzi że tak będzie przez jakiś czas ale ja się martwię proszę o jakąś radę
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie trzeba czekać aż krew ulegnie wchłonięciu i oko się troche podleczy. Dopiero wówczas będzie można rozważyć co zrobić z zaćmą, czy kwalifikuje się ona do zabiegu operacyjnego (usunięcia soczewki z ewentualnym wstawieniem nowej) czy leczenia objawowego.
Powrót do góry
teresa.sikora

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo dziękuję za odpowiedz trochę się uspokoiłam bo teraz wiem czego się spodziewać i trzeba czasu czy jest coś co by pomogło szybszemu wchłonięciu i warto by było zastosować? wielkie dzięki GLORIO Very Happy
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku wylewu krwi, prawdopodobnie do ciała szklistego nie ma więszych możliwości przyspieszenia tego procesu. Należy się nie przemęczać, tak, aby nie dochodziło do pogłębienia się wylewu krwi. Oczywiście zdrowy tryb życia! No i oczywiście trochę cierpliwości i kontrolne wizyty u okulisty.
Powrót do góry
teresa.sikora

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam 31 marca zakończyłam leczenie po urazie oka pisałam w poście [uraz oka pilne11]okulista twierdzi że już wszystko w porządku krwiak całkowicie się wchłoną a złe widzenie czyli zamazany niewyraźny obrazi i nadwrażliwość na światło miną po odstawieniu kropli.Od 6 dni nie biorę żadnych kropli a widzenie dalej się nie poprawiło nadal mam poszerzoną źrenicę mimo że nie biorę żadnych kropli.....Jak długo może trwać to złe widzenie ,czy źrenica sama wróci do normy!!proszę o jakąś rade
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie po tygodniu źrenica powinna prawidłowo reagować na światło. Przy niektórych lekach czas ten może wydłużyć się do 2 tyg. Nie wiem jaki czas upłynął od ostatniej wizyty, jak źrenica zachowywała się podczas stosowania leku i jak długo był stosowany. Istnieje niewielkie ryzyko utworzenia się zrostów pomiędzy tęczówką a soczewką. Najlepiej skonsultować całą sytuację z lekarzem prowadzącym, ponieważ wymaga to weryfikacji w lampie szczelinowej.
Powrót do góry
teresa.sikora

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 6:48 pm    Temat postu: uraz oka-PILNE!!!!! Odpowiedz z cytatem

uraz nastąpił 2 marca i od tego dnia podawano leki i źrenica oka była ten cały czas powiększona leki brałam do 1 kwietnia[ostatnia wizyta u lekarza 31marca] powiedziano mi że to już koniec leczenia. Podczas stosowania leku i po [6 dni nie kropię] źrenica dalej jest powiększona...dalej źle reaguje na światło i wszystko jest zamazane Krople które brałam musiały być bardzo silne bo jak szłam na badanie to nie trzeba było dodatkowo kropić z tablicy nic nie mogłam przeczytać dopiero jak przyłożono czarne szkiełko z malutką dziurką przeczytałam wszystko .
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaburzenia widzenia, które utrudniają Pani prawdiłowe funkcjonowanie związane są z nieprawidłową reaktywnością źrenicy. Dopiero przesłonięcie oka podczas badania umożliwiło skupienie odpowiednią ilość światła na plamce i ostre widzenie. W zasadzie po 2 tyg. bez stosowania leku źrenica powinna funkcjonować prawidłowo.
Powrót do góry
teresa.sikora

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 12:33 pm    Temat postu: uraz oka-PILNE!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam nie wiem co dalej mam robić leki skończyłam brać 1.o4,dalej mam problem z widzeniem i nadwrażliwość na światło .Mówiono że po dwóch tygodniach źrenica powinna wrócić do normy ,a tu już minął miesiąc i źrenica jest dalej powiększona lekarz mówi że trzeba czasu ,że po krwiakach nie ma śladu i nie widzi potrzeby leczenia,a na odzyskanie pola widzenia trzeba czasu ale jak długo proszę o jakąś radę Sad
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że ponownie skonsultowała się Pani z okulistą i nie przekazał żadnych nowych konkretów. Mogę polecić Klinikę Olulistyczną w Warszawie, gdzie może Pani się jeszcze ewentualnie zgłosić na konsultację. Trudno jest mi powiedzieć co w Pani przypadku należy dalej robić, ale wydaje mi się, że źrenica już dawno powinna stać się prawidłowo reaktywna. Dlatego należy to skonsultować z innym lekarzem. Proszę napisać skąd Pani jest, może uda nam się wspólnie podpowiedzieć dobre namiary na lekarza.
Powrót do góry
teresa.sikora

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam no to mnie pani zmartwiła wynika z tego że powinnam się udać do innego lekarza!!!! zrobię to po niedzieli i udam się na prywatną wizytę widocznie w przychodniach nie bardzo przejmują się pacjentami !!!! Jestem z Nysy woj.opolskie więc Warszawa raczej nie wchodzi w grę DZIĘKUJE Very Happy
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okulistyka rządzi się swoimi prawami. Tak jak wcześniej pisałam mogły powstać zrosty pomiędzy tęczówką a soczewką, stąd źrenica nie powraca do prawidłowego kształtu. Teraz pytanie czy leczyć to farmakologicznie. Najlepiej udać się do Kliniki Okulistycznej na pewno takowa jest we Wrocławiu. Co do Opola to nie wiem.
Powrót do góry
JulkazWrocka

PostWysłany: Pon Lip 15, 2019 5:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klinik okulistycznych we Wrocławiu trochę się znajdzie. Dobre opinie zbierają Spektrum oraz wrocławskie centrum okulistyczne, swój oddział ma również Optegra, więc jest w czym wybierać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: