Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
drętwienie kończyn, zawroty głowy, duszność

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 2:59 pm    Temat postu: drętwienie kończyn, zawroty głowy, duszność Odpowiedz z cytatem

Witam, od kilku miesięcy mam objawy podobne do astmy - czasem w nocy budzę się, nie mogąc oddychać, mam wrażenie skurczonego przełyku. Lekarz początkowo zdiagnozował astmę (stwierdził obturację oskrzeli), ale po złagodzeniu objawów zrobiono mi wszelkie testy alergiczne i badania u pulmonologa, wówczas astmę i jakąkolwiek alergię wykluczono. Od kilku tygodni drętwieją mi kończyny (w dzień), raz obudziłam się z osłabionym czuciem w kończynach i miałam silne zawroty głowy. Często marzną mi palce. W dzieciństwie zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. Czy te wszystkie objawy mogą mieć z coś wspólnego z tą wadą serca, czy to raczej np. nerwica albo jeszcze coś innego? Będę wdzięczna za wskazówki, co robić - czy dalej szukać pomocy u lekarzy, czy raczej zadbać o nerwy. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego jaki to rodzaj wady, może to być niewielka wada niewpływająca na pracę serca. Najlepiej sprawdzić to u kardiologa. Co do drętwień mogą być objawem np. zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie, zaburzeń w układzie naczyniowym, wynikiem cukrzycy, chorób przewlekłych. Warto udać się do lekarza rodzinnego i ustalić przyczynę, ewentualnie do neurologa.
Powrót do góry
mczay

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drętwienie kończyn może mieć wiele przyczyn, ale na pewno nie można tego lekceważyć. W znalezieniu przyczyny mogą pomóc artykuły ze strony: https://www.hellozdrowie.pl/temat/dretwienie-konczyn-jakie-sa-przyczyny-jak-je-leczyc/ . Jest tu wszystko na ten temat włącznie z proponowanym leczeniem. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam i zajrzysz tutaj.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: