Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
kamica

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ona1978

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 12:04 pm    Temat postu: kamica Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie, gdyz 2,5 roku temu mialam usuwany pecherzyk zolciowy z powodu kamicy. Rok temu okazalo sie, ze mam kamienie na nerkach bralam jakies leki, pozniej okazalo sie , ze kamieni nie ma a jest lekkie zwpnienie nerki - czy to cos zlego?
Obawiam sie tego aby nie doszlo do kamieni w przewodach zolciowych, jesli np bylby kamienie w przewodach to mozne je jakos wyleczyc tzn pozbyc sie ich omijajac badanie ERCP? (MIALAM TEN ZABIEG KIEDYS GDYZ KAMIENIE Z WORECZKA MI WYPADLY I ZATKALY DROGI) robiono mi zabieg na zywca pozniej dostalam ostre zap trzuski - to byl koszmar zwlaszcza ten zabieg. Za tydz mam usg brzucha, ale juz teraz sie zastanawiam czy jesli bylby kamienie w przewodach czy mozna to leczyc bez ercp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwapnienia w nerce to nic groźnego. Leczenie kamicy żółciowej polega na stosowaniu odpowiedniej diety oraz przyjmowaniu leków żółciopędnych. Jeżeli jednak dojdzie do zatrzymania kamienia w świetle dróg żółciowych to należy go usunąć. Najlepszą metodą jest właśnie ERCP. Można ją wykonać także w znieczuleniu. Jest tym samym najmniej obciążającą metodą dla pacjenta. Można też wykonać operację laparoskopową lub sposobem klasycznym ale wiążą się one z większym ryzykiem okołooperacyjnym.
Powrót do góry
ona1978

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 6:58 pm    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

czy jesli kamien jest w przewodzie to daje objawy? czy moze tez nie dawac
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najczęściej kamienie będące w przewodach dają objawy. Jeżeli jednak będą na tyle małe, że będą swobodnie przedostawać się dalej wzdłuż przewodów to objawów mogą nie dawać lub są one mniej nasilone.
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamica nerkowa ponoć jest naprawdę nieprzyjemnym schorzeniem. Ponoć jest bardzo nawet bolesna. Dlatego najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Tutaj https://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/poradnik,29,leczenie-kompleksowe-kamicy-nerkowej,400.chtm możecie dowiedzieć się co jest przyczyną kamicy nerkowej i jak ją leczyć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: