Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Przebarwienie po preparacie ziolowym :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarowit

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:26 am    Temat postu: Przebarwienie po preparacie ziolowym :( Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od jakiekos czasu stosuje preparat ziolowy Seboren na skore glowy,
sklad:

wyciąg płynny z owoców pasternaku
wyciąg płynny z korzenia łopianu
wyciąg płynny z korzenia pokrzywy
wyciąg płynny z kłącza tataraku

Na ulotce dolaczonej do opakowania jest napisane ze skutkiem ubocznym moga byc
przebarwienia pod wplywem promieniowania slonecznego i niestety mi sie to
przytrafilo Sad

Mam na czole czerwona smuge, ktora jak sie domyslam powstala w miejscu gdzie
splynalo mi kilka kropel z wlosow [oczywiscie bez mojej wiedzy] Sad

Pytanie brzmi ile takie przebarwienie moze sie utrzymywac?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć. Jeśli jest powierzchowne, czyli dotyczy tylko naskórka, to wraz z naturalnym procesem jego wymiany poprzez ścieranie (oczywiście piszę o naskórku) z czasem przebarwienie zblednie i i zaniknie. Jeśli barwnik spenetrował skórę głębiej, zmiana może utrzymywać się długo. Proponuję, jeśli przebarwienie jest problemem estetycznym, skontaktować się z dermatologiem lub kosmetologiem.

pozdrawiam
Powrót do góry
jarowit

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz, wydaje mi sie ze blednie z dnia na dzien, wiec faktycznie moze dotyczy tylko naskorka, ale jezeli dotyczy skory wlasciwiej to co dermatolog moze mi zaproponowac?

Jeszcze chcialbym sie zapytac, jakie substance czynne w tych ziolach mnie tak urzadzily - psoraleny?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Uriel

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są techniki dermatologii czy medycyny estetycznej pozwalające usuwać przebarwienia, nie podejmę się wyjaśniania, na czym to dokładnie polega - zupełnie nie moja działka medycyny.
Jeśli chodzi o to, która substancja jest czynna, to zgaduj zgadula - o ile się nie mylę, każda z substancji zawartych w tym ziołowym specyfiku może powodować przebarwienia. Nie można też wykluczyć, że jest to efekt działania jakichś dodatkowych substancji konserwujących preparat.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Listę 10 najlepszych kremów na przebarwienia znajdziesz na stronie http://www.ezebra.pl/Co-na-przebarwienia-na-twarzy-10-najlepszych-kremow-blog-pol-1498738556.html Wszystko zależy od tego, z jakimi przebarwieniami mamy do czynienia. Inaczej usuwa się przebarwienia powierzchowne, które występują tylko w naskórku, a inaczej plamy tzw. mieszane, które charakteryzują się tym, że melatonina wniknęła zarówno w naskórek, jak i skórę właściwą. Przed przystąpieniem do usuwania plam, warto skonsultować się z lekarzem, które określi, jaki mamy typ znamion i jak usunąć przebarwienia.
Powrót do góry
kamea

PostWysłany: Czw Paź 11, 2018 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przebarwienia bardzo dobry jest olejek bio oil, mi ładnie rozjaśnił przebarwienia jakie zostały po ciąży więc na pewno i na takie po ziołach pomoże
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: