Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
dieta proteinowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 10:54 am    Temat postu: dieta proteinowa Odpowiedz z cytatem

czy ktoś moze był na diecie proteinowej i wytrzymał i schudł i wszystko jest oki?moja znajoma testuje...schudła 4 kilo w pierwszym tyg!5 dni same chude białe reczy, potem co drugi dzień warzywa, potem owoce co 3 zień potem ile się kilo schudło x 10 dni się towszystko konyunuuje a potem do konca życia raz w tyg jeden dzień jest proteinowy....no nie wiem co o tym myśleć!ale dieta jak dieta...wystarczy silna wola....no tylko te efekty dą kuszące!jeśli bym przedłużyła te piersze pięć dni o drugie tyle i schudła jesz raz tyle byłoby super i potem to utrzymać....słyszeliście coś?pozdrawaim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po raz kolejny powtórzę, że nie ma cudownej diety. A raczej dieta = odpowiedzialne codzienne jedzenie. Wszystkiego, byle w rozsądnych ilościach.
Wyborowa, przecież w tej diecie jest wszystko co je sie na co dzień: białko, warzywa, owoce. Tyle, że taka dieta zmusza do myślenia na temat tego co się je i w jakich ilościach. I to jest głowna zaleta wszelkiego rodzaju diet odchudzających. Plus to, że w większości są to diety dość jednostronne, a wiadomo, że łatwiej zjeść kilka róznych rzeczy niż opychać się np. 3 razy dziennie samym grapefruitem Smile
Moje zastrzeżenie to tego, co napisałaś jest jedno- utrata 4gk w ciągu tygodnia to za dużo. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gwałtowna utrata wagi. Wedle badań, kobiet, które w ciagu życia szybko przybrały i utraciły więcej niż 5kg mają znacznie większe ryzyko rozwoju celullitu i w późniejszych latach rozwoju cukrzycy. Bo organizm nie lubi takich szokowych zmian.
Po drugie- taka szybka utrata wagi to najlepszy sposób na efekt jo-jo. Organizm kiedy nie dostaje odpowiedniej ilości energii przestawia się na tryb awaryjny- oszczędzania. Spada poziom przemiany materii, a organizm zaczyna nastawiać się na magazynowanie łuszczu jako zapasu energii. Powrót w tym momencie do jedzenia "sprzed diety", gdy organizm potrzebuje mniej, to odkładanie zapasów.
Ja proponuję, żeby zamiast szukać kolejnych cud-diet, przy których łatwo schudnąć (a zwykle równie łatwo przytyć), zaczęła Pani dokładniej zwracać uwagę na to, co je i zmniejszyć ilość porcji (głównie węglowodanów), przy wypijaniu odpowiedniej ilości płynów. Za zdrowe i "bezpieczne" (nie grożące ponownym przyborem masy) uznaje sie utratę ok. 1kg na tydzień.
Pzdrawiam
Powrót do góry
Jaras82

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam skorzystałem z porady dietetyczne Wrocław i powiem wam że teraz jestem bardziej świadomy co jem i jak wpływa to na moją wagę dzięki czemu nie muszę brać jakiś "zwalczaczy" tłuszczu lub innych podobnych środków Smile
Powrót do góry
Sisa

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka dieta jak najbardziej może przynieść pożądane rezultaty, trzeba tylko regularnie trzymać się jej postanowień oraz dużo się ruszać. Siedzący tryb życia na pewno nie jest dobry. Spożywając codzienne posiłki warto sięgać podczas zakupów możliwie często po chudy nabiał, w którym znajduje się dużo białka i mniejsza niż zwykle ilość tłuszczu. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać i bez skrępowania warto stanąć już na wadze po pierwszym tygodniu.
Powrót do góry
stasi28

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że zdecydowanie lepiej sprawdza się taka dieta: http://myslowianki.pl/dieta-oxy-etapy-przeciwwskazania-przykladowy-jadlospis/
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z tabletkami na odchudzanie? Macie z nimi jakieś doświadczenie? Znalazłam stronę https://www.nowafarmacja.pl/leki-suplementy-wyroby-medyczne/odchudzanie-i-dieta i chciałam spróbować tej metody. W internecie znalazłam informacje, że skład tabletek odchudzających to głównie naturalne substancje, które sprawiają, że mamy mniejszy apetyt i jemy mniej. Można z nich skorzystać na początku odchudzania, aby ułatwić organizmowi przyzwyczajenie się do mniejszych porcji żywności. To też dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią zgubne w skutkach podjadanie między posiłkami. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: