www.informed.com.pl :: Zobacz temat - Trudne czasy dla naszej skóry.
Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Trudne czasy dla naszej skóry.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martyna

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 9:16 am    Temat postu: Trudne czasy dla naszej skóry. Odpowiedz z cytatem

Witam. Tak bardzo aktualne wciąż jest stare przysłowie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Mam 18 lat, wiem, że to stosunkowo niewiele, jednak chciałam już za wczasu zadbać o to, by w przyszłości zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej ( niestety wiem, że one są nieuniknione). Chciałabym zadbać o moją skórę, tak by odwięczyła się pięknym wyglądem w przyszłości. Myślalam o tym, żeby wybrać się nawet do gabinetu dermatologicznego. Pragnę dodać, ze nie mam żadnych problemów typu trądzik itp. Czy są jakieś kremy zapobiegające zmarszczkom, które mogą stosować nastolatki? Oczywiście mam na myśli specyfiki z apteki, bo w cudowną moc rekalamowanych kosmetyków jakoś nie wierzę. W jaki sposób mogę wpłynąć na moją skórę, żeby się zabezpieczyć? Dodam, że nie używam żadnych kremów na dzień dzisiejszy. Czasem jedynie Bambino dla dzieci na twarz, ale to raczej sporadycznie, na wygląd cery nie narzekam. Mam nadzieję, że rozwieje Pani moje wątpliwości, co do zapobiegania zmarszczkom w tak młodym wieku. Z góry dziękuję i pozdrawiam ciepło.

Martyna 18 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Nie ma cudownych kremów, które zapewnią młodość. Nawet te z apteki mają ograniczone działanie. Podobnie zabiegi kosmetyczne.
Jeśli nie zadba się o dobrą kondycję całego ciała, o zdrowy tryb życia, to za kilkanaście lat skóra to wypomni. Znacznie istotniejsze od stosowania kosmetyków (które tylko uzupełniają niedobory gdy skóra przestaje funkcjonować prawidłowo), jest dbanie o siebie "od wewnątrz" zapobiegając w ten sposób obumieraniu komórek i zmniejszonemu produkowaniu kolagenu.
Skóra nie lubi dymu papierosowego, palaczki znacznie szybciej się starzeją i zmarszczki pojawiają się u nich szybciej. Podobnie jest u miłośniczek solarium i naturalnego opalania.
Starzenie skóry przyspiesza także mała ilość snu, częste stosowanie pełnego makijażu. Kardynalnym błędem jest chodzenie spać bez wcześniejszego demakijażu. Skóra ma wtedy znacznie ograniczone możliwości regeneracji.
Bardzo duży wpływ na stan naskórka ma też odpowiednia dieta. Brak witamin i minerałów odbija się od razu na kolorycie cery. Dlatego też w diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Łykanie sztucznych suplementów jest dużo gorszym rozwiązaniem, bo organizm przyswaja wtedy tylko niewielką część witamin.
Cera ogólnie lubi dużo wody. Skóra łatwo się wysusza- zarówno w lecie pod wpływem słońca, jak i w zimie przy ujemnych temperaturach i ogrzewaniu. Dlatego tak istotne jest wypijanie codziennie około 1,5 litra płynów. Najlepiej wody i soków owocowych. Kawa, cola i inne gazowane napoje mają działanie odwadniające.
Tyle od wewnątrz.
Kosmetyki, które stosujemy na skórę mają 2 zadania: po pierwsze ochronić skórę przed działaniem niekorzystnych czynników, a po drugie oczyścić ją. Bardzo ważne jest wieczorne dokładne oczyszczenie twarzy. Najlepiej żelami czy płynami specjalnie do tego przeznaczonymi. Samo stosowanie mleczka i toniku to za mało. Dobrze raz w tygodniu zrobić peeling i nałożyć potem maseczkę nawilżającą.
Kolejnym kosmetykiem, którego nie może zabraknąć na półce to krem.
W Twoim wieku wystarczy dobry krem nawilżający. Za jakieś 10 lat warto go zmienić na bardziej odżywczo-nawilżający. Nie ma sensu zbyt szybko "wchodzić" w ciężkie odżywcze kremy, bo młoda skóra nie chłonie zawartych w nich substancji- bo nie ma takiej potrzeby, natomiast na powierzchni skóry pozostaje gruba warstwa, która niepotrzebnie ją obciąża.
Pozdrawiam
Powrót do góry
dimtim

PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem bardzo dużo zmarszczek, postanowiłem odwiedzić gabinet w Krakowie usuwanie-zmarszczek-mimicznych-botox.-Usuwanie zmarszczek to dla nich pestka. Szybko można zauważyć efekt, jestem bardzo zadowolony, a co najważniejsze ? cena jaką zapłaciłem za zabieg była na prawdę niska. Warto zadzwonić i umówić się nawet na rozmowę niż inwestować w preparaty które tak na prawdę nic nie dają.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapoznaj się z poradnikiem dostępnym na stronie portalu https://lirene.pl/rodzaje-cery-charakterystyka-i-pielegnacja/ Duża część nastolatków boryka się z przetłuszczającą się skórą i trądzikiem. W młodym dorosłym wieku funkcje skóry stabilizują się i wtedy rodzaj cery można określić którymś z czterech wymienionych powyżej typów. Jakim? Zależy to przede wszystkim od genów. Ale na kondycję i potrzeby skóry mają także wpływ: upływ lat, styl życia, zmiany hormonalne czy poziom stresu. Z wiekiem cera zwykle staje się bardziej sucha, choć np. w okresie okołomenopauzalnym u niektórych kobiet mogą pojawić się wypryski, wywołane zmianami hormonalnymi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: