Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
odklejania sie siatkówki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fokus

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 5:05 pm    Temat postu: odklejania sie siatkówki Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam problem zwiazny z okiem. A dokładniej zostałem w nie uderzony, nie zdazyłem nawet zmknąć powieki...przez nastepną godzinę było mi niedobrze a teraz pare godzin po tym incydencie oko mnie....no swędzi nie wiem jak opisac ten specyficzny rodzaj jego odczuwania. Słyszałem kiedyś historię o tym jak pewnemu człowiekowi odskoczył gwóźdź i za pół roku (dopiero!) odkleiła mu się siatkówka. czy można w jakiś sposób wcześniej rozpoznać odklejanie sie siatkówki i czy można jakoś temu zaradzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Odklejenie siatkówki można podejrzewać po pewnych specyficznych objawach (zanik części obrazu- czarna plama, świetlne błyski, nagłe pogorszenie ostrości wzroku lub zupełne zaniewidzenia), choć często objawy częściowego odklejenia siatkówki są niezauważalne dla chorego. Ale rozpoznanie stawia się jedynie na podstawie okulistycznego badania dna oka.
Jedynym postępowaniem, które zalecane jest w przypadku podejrzenia odwarstwienia siatkówki jest pilna wizyta u okulisty.
Także po każdym urazie gałki ocznej najlepiej zgłosić się do okulisty, bo oprócz odklejenia siatkówki, uraz może wywołać wiele innych komplikacji (np. krwawienie wewnątrz gałki ocznej).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: