Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Pytanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annamaria

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 2:08 pm    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie dotyczące stwu skokowego: co jest przyczyną zwapnienia stawu skokowego(nigdy nie było urazu kostki) i jakie zaleca się postępowanie w leczeniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na podstawie tego, co Pani napisała trudno mi napisać jednoznaczną odpowiedź.
Oprócz jednorazowego urazu, za zwapnienie w obrębie stawu mogą być odpowiedzialne mikrourazy (np. związane z bieganiem lub uprawianiem innych sportów rekreacyjnie lub wyczynowo), nadwaga, choroba układowa (np. autoimmunologiczna, reumatyczna), naświetlania itp.
Nie wiem co rozumie Pani pod pojęciem zwapnienia stawu, czy dotyczy ono więzadeł, torebki stawowej i jak rozległe jest to zwapnienia.
Leczenie tego typu schorzeń polega na rehabilitacji i fizjoterapii, a w określonych przypadkach na zabiegu operacyjnym. Ale decyzja zawsze podejmowana jest w odniesieniu do konkretnego pacjenta.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: