Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Operacja - zgon

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wimad

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 7:21 pm    Temat postu: Operacja - zgon Odpowiedz z cytatem

Witam.Proszę o wyjaśnienie. Właśnie pochowałam bardzo bliska mi osobe. Poszła do szpitala we wtorek. W środe miala operacje pęcherzyka żółciowego.Czwartek, piatek juz było lepiej. W sobote nastopiło pogorszenie i odbyła sie druga operacja, powodem było zapalenie otrzewnej. Lekarz po operacji poinformował nas, że przyczyna zapalenia były dziurki w dwunastnicy i jelicie. Zaszyto je, wyczyszczono ale zgon nastapił w niedziele. Dlatego moje pytanie: Skąd sie wzieły te dziurki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie da się wypowiedzieć jednoznacznie, nie znając dokładnie przypadku.
Nie wiem czy operacja usunięcia pęcherzyka była zaplanowana, czy był to stan ostry. Czy ta osoba miała kiedykolwiek rozpoznaną chorobę wrzodową. W jakim była wieku? Miała jakieś choroby serca lub płuc?
Zabieg operacyjny jest dużym stresem dla organizmu i u niektórych osób dochodzi do powstania wrzodów żołądka lub dwunastnicy, który może ulec przedziurawieniu.
Czasem (szczegolnie u starszych osób lub u osób z towarzyszącymi chorobami) rana pooperacyjna trudno się goi, dochodzi do miejscowego niedokrwienia jelit w miejscu operowanym i powstają zmiany martwicze, powodujące perforację (przedziurawienie) ściany jelita.
Niestety, na podstawie tych informacji nie jestem w stanie napisać nic więcej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
wimad

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Osoba ta nigdy nie chorowała ani nie skarżyła sie na nic mino 78 lat. Była sprawna fizycznie, jedyna tabletkę która zażywała to wieczorem cardin. Czy stan był nagly też trudno powiedzieć, ponieważ w chwili przyjęcia do szpitala lekarz stwierdził, że radził by teraz bo po co za jakiś czas robić wszelkie badania i ponowne wizyty u lekarzy. Pierwsze ataki bólu pojawiły sie około 2 miesiące temu. Po leczeniu antybiotykami ustępowały.
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli przyczyną wcześniejszego bólu były ataki kolki żółciowej to raczej nie powinny być leczone antybiotykami. Chyba, że został rozpoznany stan zapalny pęcherzyka, a wtedy operacja jest zawsze obarczona większym ryzykiem.
Osoba ta była w zaawansowanym wieku, a wtedy wszystkie rany goją się gorzej, co jest efektem miażdzycy naczyń i ogólnie starzenia się organizmu.
Pisze Pan, że osoba przyjmowała Cardin- jest to lek stosowany przy wysokim poziomie cholesterolu we krwi (co sprzyja miażdżycy), ale rzadko jest on stosowany sam. Jeśli chora osoba miała rozpoznane inne choroby *np. nadciśnienie lub chorobę niedokrwienną serca) i nie stosowała odpowiednich leków to to także są czynniki obciążające przy operacji.
Ale tak jak napisałam wcześniej- na odległośc mogę pisać bardzo ogólnie. Aby informacje były miarodajne musiałby Pan porozmawiać z lekarzami, którzy operowali.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: