Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Dusznosci,Ziewanie,Zmeczenie,Zatkana Krtan,Prosze o pomoc;/

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
renowacja

PostWysłany: Wto Paź 25, 2011 11:11 am    Temat postu: Dusznosci,Ziewanie,Zmeczenie,Zatkana Krtan,Prosze o pomoc;/ Odpowiedz z cytatem

Tomasz Lat 32
Pierwszy atak duszności i strachu ze się udusze miał miejsce 5 lat temu podczas snu , od tej pory raz na czas pojawialy się duszności sporadycznie i szybko mijaly , ale od ponad roku sa bardzo często a od kilku miesięcy codziennie z mniejszym lub większym nasileniem ..

OBJAWY..- opisze wszystkie dolegliwości które sa czeste.
Zmeczenie , znuzenie , senność,( zawroty Glowy tez się pojawiaja) duszności , bardzo wyrazne uczucie zatkanego przelyku ( caly czas mam wyrazne wrazenie jakbym miał cos zaraz pod jabłkiem Adama), zreszta caly czas mam wrazenie napuchnietego przelyku i takie uczucie jakby tam cos bylo co blokuje oddech ,delikatne uczucie pelnej ( ciezkiej ) klatki piersiowej , uczucie braku powietrza i niemożności nabrania glebokiego wdechy , bardzo ale to bardzo czeste ziewanie ( co kilka sekund i wtedy nabieram pelny wdech) ale często jest tak ze proba ziewniecia jest przerwana i cos jakby mnie blokuje i nie mogę skonczyc ziewnąć .Od mlodosci borykalem się z nawykiem odchrzakiwania i pociagania nosem …Czesto tez pojawia się zwykle bekanie i odbijanie, szczególnie gdy cos wypije lub zjem to kilka razy musze tak jakby się odgazowac .. .
Meczy mnie mowienie , ( gdy duzo mowie bez tchu )jedzenie, duszności nasilaja się przy chodzeniu, wysilku malym ,..
Dodam ze raz na zcas pojawia sie dretwienie konczyn, ogolny stan leku , pozycja ciala nie ma znaczenia, czy leze czy siedze lub stoje dusznosci sa tekie same

3 miesiace temu miałem straszny atak bolu , wstalem do pracy i zlapal mnie bol klatki piersiowej ( około 5 min miałem silny rozrywajacy bol klatki piersiowej)
2 tygodnie temu o 4 rano obudziłem się w panicznym strachu ze umieram , wstalem i zacząłem się ubierac żeby isc na pogotowie , momentalnie byłem caly mokry ( dosłownie zalal mnie zimny pot) , do tego mocne duszności i delikatny bol klatki piersiowej od przelyku do mostka ..
Za wyjatkiem tych dwoch atakow nie odczowam bolu przy moich ww dolegliwosciach
\
cisnienie srednio 130/87 serce srednio 75 ale ostatnio miałem 150/93 serce 95
3 -4 lata temu miałem robione prawie wszystkie badania
Podstawowe krew i mocz ( wszystko w normie)
Serce w normie
Testy alergiczne super, wysilkowe super
Spirometria dobra .
Laryngolog tez nic nie zauwazyl

Ale wtedy nie miałem az tak mocnych objawow jak teraz.. Zawsze byłem bardzo zywy i ruchliwy ( mam prace fizyczna ( ale bez tyranki i nie na polu ) ze za ruchem nie mogę tesknic.. Nie pale od ponad roku, nie pije ..Juz nie wiem co robic bo psychicznie mnie wykańczają te objawy , to zmecznie , zatkany przelyk, brak tchu;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sro Paź 26, 2011 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczynami opisywanych przez Pana objawów mogą być zaburzenia składu krwi, nieprawidłowości w budowie tchawicy, przełyku, serca, zmiany wydzielające niektóre hormony, zaburzenia funkcji tarczycy, niektóre choroby tkanki łącznej, zaburzenia lękowe i wiele innych. Uważam, że konieczne będzie powtórzenie podstawowych badań krwi (morfologia z rozmazem, biochemia, badania niektórych hormonów lub ich metabolitów). Konieczne może być wykonanie także RTG klatki piersiowej, echo serca, USG jamy brzusznej, EKG, a w dalszej diagnostyce nawet badań endoskopowych. Nie wykluczone, że potrzebna będzie wizyta u psychologa/psychiatry, aby wykluczyć zaburzenia lękowe. Najlepiej będzie udać się do lekarza rodzinnego, który zbierze całość objawów i zleci wykonanie koniecznych badań we właściwej kolejności.
Powrót do góry
renowacja

PostWysłany: Sro Paź 26, 2011 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze ze od okolo 2 lat przespalem normalnie moze kilka nocy , strasznie zle spie , budze sie przy byle dotknieciu przez zone , przy byle chalasie ( nawet jak lodowka sie wlaczy ) ;/
Mam fiola na punkcie planowania , i kalkulowania , czasem zaraz po przebudzeniu o4 rano ja juz kalkuluje jak rozporzadzac finansami zeby w danym miesiacu odlozyc wiecej niz w poprzednim itp itd. kalkuluje wszystko, dodaje , odejmuje, licze ..I tylko planuje .. Juz teraz planuje jak bedziemy rozkladac wydatki z zona za ponad rok gdy skonczy sie jej maciezynski bo jest teraz w drugim miesiacu ..Mam fiola na punkcie planowania - co i tak zazwyczaj nie wychodzi
I czesto jest tak ze w danym dniu meczy mnie tylko wymuszone ziewanie co kilka sekund i raz na czas taki gleboki oddech a nieraz jest znow ze mam tylko dusznosci i zatkany przelyk caly.. a znow nieraz jest na zmiane
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: