www.informed.com.pl :: Zobacz temat - obrzek szczeki dolnej
Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
obrzek szczeki dolnej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slivkam

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 5:37 am    Temat postu: obrzek szczeki dolnej Odpowiedz z cytatem

Na szczęce dolnej zrobił mi się ropień. W zeszły poniedziałek poszedłem do dentysty, ząb był już wscześniej zatruty, został strepanowany i niby kanał otwarty by zeszła ropa. Dostałem antybiotyk i ropa miała zejść. Przez tydzień nie było efektu. W piatek pojawiła sie opuchlizna prawej strony dolnej szczęki od strony policzka. Spuchła też mi prawa strona dolnej wargi (warga jakby nie moja)
Poszedłem do dentysty otworzył kanał ropa zeszła dostałem dalej antybiotyk, ale opuchlizna nie schodzi.
Co może być przyczyną opuchlizny i co zrobić by ją zlikwidować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyną opuchlizny w tej okolicy może być najprawdopodobniej uczulenie na któryś ze stosowanych leków lub rozprzestrzenienie się infekcji. Jeżeli dentysta przepisał ten sam antybiotyk to uznał, że nie jest to spowodowane podawaniem tego leku. Aby zmniejszyć opuchliznę można stosować na to miejsce zimne okłady.
Powrót do góry
poczytna

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten sam problem z tym, że wykluczone jest jakiekolwiek uczulenie związane z lekami, bądź jakimś zakażeniem. I tak się zastanawiam czy możliwe jest żebym była uczulona na narzędzia stomatologiczne ? zauważyłam na jednym z nich sygnaturkę Dentsply. Co o tym sądzicie ? Myślicie, że jest to możliwe ? Sama nie wiem co o tym myśleć - wyglądam jakbym schowała sobie jabłko pod policzkiem. Tragedia.
Powrót do góry
dentysta-andrychow

PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może poradziłeś sobie z tym problemem, jeśli nie to wydaje mi się, że podejście Twojego dentysty jest błędne. Może wstawisz zdjęcie, to coś poradzimy. A na przyszłość zadbaj o profilaktykę.
Powrót do góry
grandcanari

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie profilaktyka jest jak najbardziej wskazana .. dopoki nie jest za pozno. Sam w ciagu swojego zycia przechodzilem rozne cyrki ze swoimi zebami, poczynajac od wyrywania osemek (u normalnego dentysty, ktory nawet nie zszyl dziur) po torbiele. Bylo to jeszcze za czasow gdy internet nie byl tak popularny i nie mozna bylo czytac rozmaitych artykulow na ten temat. Dzisiaj dzieki takim strona jak ta http://wylecz.to/pl/choroby/stomatologia/torbiel-w-jamie-ustnej-przyczyny-objawy-i-leczenie-torbieli-jamy-ustnej.html mozna naprawde duzo sie dowiedziec konkretnych informacji. Trzeba jednak pamietac, ze ostateczna diagnoze musi postawic lekarz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: