Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
ciąża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 2:28 pm    Temat postu: ciąża Odpowiedz z cytatem

witam czy to normalne że o dziwo po badaniu ginekologicznym pobolewa mnie brzuch w ok. 6 tyg. ciąży?czy takie pierwse usg dopochwowe mogło stwierdzic już ciążę pozamaciczną?bo się nasłuchałam w pracy!i co mogę jeść żeby jak najmniej przytyć, bo to dopiero początek początku a ja ciagle jestem niesamowicie głodna a za chwilę mam nudnośći że tylko popatrze na lodówke i prawie już wymiotuję!dopiero we wtorek za tydzień idę do ginekologa połoznika założyć karte itd. bo taki zwykły u ktorego byłam to nie moze!tylko mi powiedział że 26 lat to jestem stara i ciaża jest specjalnej troski!trochę mnie to dziwi!ale ten lekarz sama miał z 80 to chyba nie wiem z zazdrosci ? Smile przecież kobiety rodzą nawet później!pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzuch może nieco pobolewać właśnie po badaniu. Jeśli jednak ból ulegnie nasileniu lub wystąpią niepokojące objawy proszę udać się na Izbę Przyjęć ( w ramach ostrożności, choć nic nie powinno się dziać). Tak pierwsze badanie ma na celu zlokalizowanie już jaja płodowego. Także wyklucza ciążę pozamaciczną. Dobrze konsultować się z polecanym przez pacjentki ginekologiem-położnikiem. Na obecne czasy wiek jest dobry.
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak z seksem?można?bo chcę powiedzieć chłopakowi dopiero w Wigillie i miesiac czasu takze bez seksu to coś się na pewno zooriwntuje!w tym tyg. wkręcam Go że mam okres a w następnym dopiero idę do położnika to się dopiero o wszystko wszystko zapytam i dowiem!pozdrawiam i dziękuję za wsparcie Smile
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmiało można współżyć, w późniejszym okresie ciąży należy jednak wybierać mniej obciążające pozycje. Trzeba przy tym pamiętać o szczególnej dbałości o higienę osobistą.
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma przeciwwskazań do współżycia. Proszę korzystać kiedy jeszcze można. Proszę również stosować pałeczki kwasu mlekowego np. Lactovaginal, które pomogą zapobiegać infekcjom.
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

THNX!Jednak chyba poweim w Mikołajki Wink bo już jest coraz gorzej!zwłazcza rano!mega nudnosci dziś nawet zwymiotowałam i to po zażyciu entekaviru, foliku i falvitu mama czyli chyba wszystkie te leki poszły w toaletę!od jutra będę brać o późniejszej porze coby nie zwrócić!Ja czuję tylko albo nudnośći albo mega głód już nie wiem co to jest stan pomiędzy!nagle czuję zapach pomidora (nie wiem skad ) i mam ochotę!to idzie zwariować!ciągle jeśc i jeśc ja chyba bedę ważyć 120 kg!już na samą myśl mam depresję!podobno pilling trzeba robić i duużo olivki smarować na brzuch i części które przytyją!?kurcze nigdy nie sądziłam że to tak przerąbane jest....a to dopiero początek!pozdrawiam
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy dobrze nawilżać okolicę brzucha, aby zapobiegać rozstępom. Często specjalne i drogie kremy nie różnią się niczym od tańszych i polskich kremów nawilżających. Oczywiście nie daje to gwarancji, że one nie wystąpią. Najlepiej powiedzieć jak najszybciej. Ciąża to czas, w którym nie może sobie Pani na wiele pozwolić (alkohol, wysiłek), poza tym nudności i wymioty, suplementy diety, trudno się z tym ukrywać.
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o witaminy....to jak tylko test był dodatni pobiegłam po kwas foliowy potem koleżanka dała mi falvit mama i stosowałam 1 tabl folik i 1 falvit, a teraz mama mi kupiła prenatal komplex i już nie wiem co i jak mam brać!praktycznie kwas foliowy jest chyba wszędzie to raczej nie mogę mieszać!do ginekologa idę we wtroek to pewnie jeszcze co innego się okaże!jak byście państwo radzili?z czego zrezygnować?pozdrawiam
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy ma zapobiegać powstawaniu wad cewy nerwowej u dziecka. Jest skuteczny gdy jego stosowanie zaczyna się 3 miesiące przed zajściem w ciążę (nie oznacza to jednak, że jeżeli nie był stosowany to dziecko taką wadę będzie miało). W związku z tym wystarczy teraz brać tylko jeden preparat zawierający kwas foliowy. Prenatal complex zawiera wszystkie ważne witaminy i jony dla ciąży więc wystarczy brać tylko ten preparat.
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZy to możliwe zeby usg dopochwowe nie wykazało ciąży w 2 tygodniu?czy raczej z lekarzem było cos nie tak?w zasadzie to szukał cyst na jajnikach ale ciąże przegapił a juz wtedy byłam!9 tydzień i wszystko ok mam isć na usg położnicze między 12 a 14 tygodniem czy jakos tak mam pytanie czy to też jest badanie usg przez pochwę?czy zwykłe?duzo ciekawych rzeczy moze z niego wyniknąć to chyba zejdę na zawał!i czy to jet ten test o dziwnej nazwie że mozna wykluczyć wady genetyczne czy to inne badanie?pozdrawiam
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi o test pappa czy to to?czy to trzeba dodatkowo?
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2 tygodniu lekarz miał prawo nie zauważyć jeszcze ciąży w badaniu usg. Dopiero po 4 tyg. można zaobserwować w usg pęcherzyk ciążowy. W pierwszym trymestrze usg będzie na pewno przezpochwowe. Później już brzuszne. W 12-14 t.c. odbędzie się badanie usg, badaniem zalecanym jest test podwójny PAPP-A + beta-HCG w kierunku wad uwarunkowanych genetycznie.
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Czw Sie 01, 2019 5:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja kochane mam do was pytanie, czy decydowałyście się banki krwi pępowinowej? Bo ja znalazłam niedawno ten https://bank.diag.pl/ i zastanawiam się cały czas co robić... Słyszałam, że pobierane tuż po porodzie komórki macierzyste są szansą na wyleczenie wielu chorób. Czy też tak uważacie? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
mczay

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w końcówce swojej ciąży i już zastanawiam się jaki fotelik samochodowy zakupić dla mojego dziecka. Może coś polecicie? Słyszałem że foteliki od https://espiro.pl/foteliki-samochodowe są bezpieczne i wygodne, znajoma mi opowiadała, używa go już pół roku i jest z niego zadowolona. Jak sądzicie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: