Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Choroba hashimoto a obrzęki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nathaliat

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 12:54 pm    Temat postu: Choroba hashimoto a obrzęki? Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo proszę o poradę.. Od ponad 2 lat masm problemy z obrzękami, głównie puchną mi stopy i powieki, czasami też uda. Nie wiąże się to z konkretną porą dnia, nierzadko obrzęki pojawiają się tuż po przebudzeniu. Codziennie robię masaże, smaruję nogi żelami z wyciągiem z kasztanowca, drenaże limfatyczne nie pomagają. Chłodne prysznice, masaże- bez skutków. Odżywiam się zdrowo, jestem wegetarianką, uzupełniam niedobory witamin suplementami diety, nie jadam praktycznie w ogóle soli, piję bardzo dużo wody mineralnej, zielonej i czerwonej herbaty, kawy nie pijam praktycznie wcale. Od 2 lat biorę leki moczopędne ( diuretyki- Diuver i Tialorid) jeżeli nie wezmę ich przez 2 dni to nie umiem ubrać spodni, butów ani swobodnie się poruszać, bo obrzęk jest tak silny. Lekarze załamują ręce, brałam już Yaz ( podejrzenie o zaburzenie gospodarki hormonalnej, jest to środek o działaniu lekko diuretycznym) - nie pomogło. Aqua Femin- nie pomógł. Picie wszelakich herbatek- bez rezultatów. Naturalne sposoby ( napary z pietruszki, bratka itd.) - żadnej poprawy. Miałam robione Badania - USG nerek ( w normie), badanie Dopplerowskie- wszystko w porządku. Serce ( EKG, echo serca) - jak najbardziej w porządku. Tarczyca- wykryto u mnie chorobę Hashimoto jednak według endokrynolog nie jest to przyczyną obrzęków ( przyczyną może być ewentualna niedoczynbność tarczycy jednak biorę euthyrox, niestety opuchlizna po nim nie mija). próby wątrobowe, mocz, krew- wszystkie parametry w normie. Stężenie hormonów - w normie. Nie mam alergii, nie zauważam też nasilenia objawów w konkretnej fazie cyklu miesiączkowego. Staram się dużo ruszać, jestem osobą szczupłą, więc opuchlizna nie jest związana z nadwagą. Jestem już zdezorientowana, bo przecież nie mogę ciągle brać diuretyków. Czy ktokolwiek mógłby mi w jakiś sposób pomóc? dodam, że byłam nawet u Irydologa i to co dostałam na obrzęki też nie pomogło. ~Nathalia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od kiedy jesteś wegetarianką? Czy miałaś wokonywane badanie poziomu białka całkowitego i albumin we krwi oraz wydalanie białka z moczem? Jakie miewasz ciśnienie tętnicze? Możliwe, że będąc wegetarianką nie dostarczasz aminokwasów koniecznych do budowy białek krwi, które znajdują się w mięsie. Białka krwi, głównie albuminy, odpowiedzialne są za utrzymanie ciśnienia onkotycznego, zatrzymującego wodę w naczyniach. Dzięki temu utrzymane jest prawidłowe ciśnienie tętnicze i nie pojawiają się obrzęki.
Powrót do góry
nathaliat

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 3:17 pm    Temat postu: obrzęki... Odpowiedz z cytatem

Wegetarianką jestem od 9 lat.. więc nie sądzę, żeby to miało jakieś wielkie znaczenie.. Albumin co prawda badanych nie miałam ale poziom białka w granicach normy bo 61 g/ L ( od 60-80 jest norma) i mojej doktor rodzinnej to nie zaniepokoiło. Białko w moczu miałam badane i nie było żadnych nieprawidłowości ilekroć robiłam badania. A ciśnienie mam niskie, czasem nawet bardzo, około 100 czasem 110 / 60- 50 rozkurczowego więc nie wiem cyz to mnie dotyczy ? czy zbadać te albuminy ? dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
kapkasia

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj, natalhaliat))
oj, nie wierzę, przez chwilę wydawało mi się że pisałam to ja, to jest dokładnie moja historia, mam dejavu chyba jakieś, mam identyczne objawy, idetyczne, hashimoto zdiagnozowane miesiąc temu- ustabilizowane, euthyrox, od 6 lat biorę tiarolid, ostatnio przechodzę na diuver 10 mg, ie jestem wegetarianką, jem ostatnio głównie mięso, jezu nie wiem co pisac bo mam wrażenie że to jakiś zart...pisałam o sobie na www.commed.pl-kapkasia-hashimoto, najciekawsze jest to, że mój lekarz załamał ręce i wysłał mnie na hospitalizację i pełną diagnostykę na klinikę endokrynologiczną, byłam dziś, odesłali mnie z kwitkiem....hashimoto nie jest przyczyną moich obrzeków!!!!!!tego dowiedziałąm się dzis, kazali się położyć na odziale wewnętrznym...zasugerowali...immunologia, alergologia, zaznaczam, że próby wątrobowe w normie, nerki podobno wydolne...koniecznie proszę odezwij się może razem coś wymyślimy...ja po 5-6 latach odwadniania mam teraz problemy z poziomem potasu i magnezu....odezwij się prosze)))))
Powrót do góry
kapkasia

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałąbym jeszcze dodać, mi puchnie twarz, są to obrzęki równomierne, powieki, pod oczami, cała twarz się zmienia, bez diuretyków już nie funkcjonuję, nie wiem juz co robic, kazda wskazówka mnie satysfakcjonuje, bo jestem juz bliska zalamania, dziękuję
Powrót do góry
nathaliat

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 6:40 pm    Temat postu: Ja też nie wierzę! Odpowiedz z cytatem

O kurczę więc jest ktoś taki jak ja! nie jestem kosmitką! Smile też dla " odmiany" mi przpeisano Diuver parę tygodni temu, ale dokończyć opakowanie Tialoridu musze.. jak sobie radzisz z tymi diuretykami? nie czujesz się już tym załamana? bo ja mam niekiedy dosyć... ja mam możliwość położenia się w szpitalu.. tlyko jaki oddział? gdzie njalepiej? pod jakim kątem ? nie mam pojęcia.. euthyrox nie pomaga mimo, że odczuwam pierwsze efekty jego działania.. więc sądzę, że i u mnie stwierdzą, że to " nie hashimoto jest przyczyną obrzeków"... opuchnięte powieki? standard.. codziennie rano ( bez dni "diuretycznych) musiałabym kłaść kostki lodu ( a i z tialoridem nierzadko mi się ot zdarza) wszyscy kiwają głowami z niedowierzaniem, że ja młoda, niegruba i skąd niby te obrzeki bla bla.. a Ty ile masz lat? Próby wątrobowe i nerki - też miałam badane.. a czy robiłaś dobową zbiórkę moczu? bo kusi mnie to a nie wiem, czy mam liczyć na cokolwiek czy lepiej to olać.. no nie wierzę, że nie ma przyczyny tego magazowania wody? puchnięcia.. nawet nie wiem co to jest, ale uznaję, że magazynowanie wody bo diuretyki pomagają...
Powrót do góry
nathaliat

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie byłoby gdybyś napisała w wolnej chwili np. na gadu Smile 25 05 088 oto mój numer. bo ciekawi mnie, co z tymi badaniami w kierunku alergii i immunologii ? cokolwiek wykryli? czy ich nie robiłaś? pozdrawiam Smile
Powrót do góry
nathaliat

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą przeczytałam posta z linku, który podałaś.. Sama mam wiele obaw, wiem,że na to " jeszcze mam czas" ale czasem myślę, co by było gdybym zapragnęła mieć dziecko.. nie sądzę, że byłabym w stanie się poświęcić i puchnąć tak bardzo przez tyle miesięcy.. szczerze, moja najdłuższa przerwa w zażywaniu diuretyków to 4 dni- nie ubrałam żadnych skarpetek, butów, spodni, szłam do lekarza w spódnicy z takimi stopami, że każdy zwracał na nie uwagę ( właściwie to człapałam z trudem po schodkach ) a nie chciałabym żyć ze świadomością, że muszę wybierać albo moje zdrowie i samopoczucie albo rodzina.. a czy obrzęki u Ciebie pojawiają się też rano? Tzn. wstajesz i jesteś opuchnięta? bo w to mi póki co żaden lekarz nie uwierzył :/ mówią, że wymyślam i szukam dziury w całym i mam cieszyć się życiem... ja nie jestem żadną pesymistką, przeciwnie, czasem tylko paraliżuje mnie myśl, że od diuretyków się nie uwolnię..
Powrót do góry
kapkasia

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpisałam Ci na gg,
jeszcze inny lekarz mi powiedział, że mimo "opanowanego hashimoto", miałam przeciwciała 1300, mam 59, objawy mogą się utrzymywać do pół roku, jutro idę po wyniki przeciwciał przeciwjądrowych i kortyzolu, jak to będzie ok, to chyba odpuszczę dalsze poszukiwania prZyczyn i poczekam te pół roku oczywiście z tialoridem((pozdrawiam
Powrót do góry
nathaliat

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 10:38 am    Temat postu: hm Odpowiedz z cytatem

Nie dostałam wiadomości na gadu...
Powrót do góry
kapkasia

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przekleiłam i wysłałam jeszcze raz, chyba źle nr gg wpisałam
Powrót do góry
nathaliat

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może podaj mi swój, ja się odezwę...
Powrót do góry
kapkasia

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2100387)))
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Pią Paź 11, 2019 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dowiedziałam, że moja ciotka właśnie ma problemy z tarczycą. Że jest to właśnie ta choroba- hashimoto. Zastanawiam się jak można byłoby jej pomóc. No i dowiedziałam się od pewnych znajomych o Hashima Forte https://hashima.pl preparacie specjalistycznym, medycznego do postępowania dietetycznego u osób mających hashimoto. Czy może kojarzycie ten produkt? Czy ktoś z was go stosował?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: