Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
sm czy rzs wielka niewiadoma?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co mogę jeszcze doradzić to oznaczenie poziomu żelaza we krwi.
Czasem hemochromatoza przebiega pod maską rzs.
Niestety, resztą diagnostyki muszą się zająć realni lekarze Smile
Pozdrawiam ciepło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazia.lodz

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Wink
Mam nadzieje ze w koncu cos sie wyjasni u mnie, Rolling Eyes
a tym czasem czuje sie nieraz bardzo zle,wszystko mnie boli,mrowienia rak ,nog,bol kregoslupa,ostatnio znowu polowe plec mialam dretwe,a o karku juz nie wspomne.Terz tez mialam dziwny bol ucha,najpierw w srodku a pozniej obok ucha bol przy ucisku i spochniete,i szyja pod uchem,i jakies twarde bolace kulki mam Rolling Eyes ,mam tez czesto metny i pieniacy mocz Rolling Eyes chorowalam w przeszlosci na miedniczkowe zapalenie nerek.
serdecznie pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko mi radzić pacjentowi pozostającemu pod opieką lekarza, żeby samemu wykonywał badania... Smile
Ale jeśli ma Pani możliwość wykonania badania ogólnego moczu z osadem to proponowałabym je zrobić. Jeśli wynik będzie prawidłowy- lepiej chuchać na zimne, ale w przypadku nieprawidłowości będzie to swego rodzaju impuls do tego, żeby przyspieszyć u Pani diagnostykę.
Pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzieki Wink postaram sie mojej pani dr.podpowiedziec a jesli nie poskutkuje to zrobie te badania prywatnie.

pozdrawiam.
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chcialabym sie jeszcze poradzic-mianowicie od pewnego czasu cos dziwnego mi sie dzieje z paznokciami,zwlaszcza u stop,rosna bardzo wolno,prawie wcale,i sa coraz mniejsze plytki paznokciowe,i tak jakby sie rozwarstwiaja,i oddzielaja Confused

mam tez ciagle ranki na dziaslach-jedna sie zgoi robi sie nastepna i bardzo dokuczaja,az nie moge gryzc,stosuje rozne plyny ale nic nie pomagaja,sachol tez nie, juz nie wiem co uzyc zeby naprawde pomoglo Rolling Eyes

jeszcze mnie niepokoi takie cos -ze jak trzymam gazete lub ksiazke w reku to po jakims czasie robi mi sie tak ze nie moge wyprostowac palcow , pare minut mam w takiej pozycji jak trzymalam ksiazke,dopiero po kilku minutach puszcza(to nie jest bolesne) Rolling Eyes

pozdrawiam
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

No niestety moja pani dr. z poradni rodzinnej nie zlecila mi dodatkowych badan,jeszcze poczekam na wizyte u reumatologa ktora bedzie 26 wrzesnia Rolling Eyes
a tym czasem chcialam sie jeszcze raz zapytac o te paznokcie,strasznie sie wykruszaja zwlaszcza u duzych palcow stop-mam tylko po pol paznokcia,i nadal sie krusza,a najpierw byla plama olejowa-co to moze byc?
pozdrawiam
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie

zrobilam sobie poziom zelaza we krwi i wyszlo 93,35,
OB-14---chyba nie sa zle?
jeszcze zrobie badanie moczu na osad,-ale to juz za tydzien.
pozdrawiam Wink
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
zrobilam badanie moczu z osadem oto wynik
barwa-jasno zolty
przejzystosc-przejzysty
odczyn PH-6,5
ciezar wlasciwy-1,018
glukoza-NORM
bialko-NEG
ciala ketonowe-NEG
bilirubina-NEG
urobilinogen-NORM
bakterie-153,0 /ul
erytrocyty-6,4 /ul
leukocyty-2,0 /ul
nablonki plaskie-9,7/ul
nablonki okragle-0,0/ul
waleczki-0,12/ul
waleczki patologiczne-0,00/ul
krysztaly0,0/ul
drozdze-0,00/ul
sluz-0,00/ul

czy wszystko ok?co znaczy NEG,przy niektorych pozycjach?

pozdrawiam Wink
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
U mnie niestety nadal nic-a czuje sie coraz gorzej.Moje wyniki jak sie okazuje nie mowia za wiele,nadal kraze miedzy sm,rzs,łzs,ewentualnie toczen ukladowy Rolling Eyes Ostatnio bardzo mnie bola stawy,i co dzien mam wypieki na twarzy i az gorace poliki lub jeden polik,mam tez coraz czesciej bole w lewym oczodole-takie piekace ze az mi sie slabo robi-trwaja ok 20 min Sad
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bazylia

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kazia!

Mam pytanie, czy byłaś może ukaszona przez kleszcza?
Może to byc przyczyna twoich dolegliwości,wtedy trzeba by zrobic specjalne badanie . W moim przypadku lekarz poleciła mi zrobic te badania prywatnie,a to dość drogie.Moze tobie sie uda?

Pozdrawiam i powodzenia. Najważniejsze to wiedzieć co jest,wtedy jakoś można leczyć.
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robilam to badanie i wyszlo ok.-niestety nadal sie zle czuje a lekarze nadal obserwuja.Bola mnie stawy -niektore sa lekko spuchniete,robia sie siniaki na podudziach niewiadomo skad Rolling Eyes ,wykrzywiaja mi sie czesto palce u stop nawet w trakcie chodzenia,ciagle jestem zmeczona i slaba,i ostatnio prawie co dzien robia mi sie wypieki na polikach-nie koniecznie od mrozu,i od cisnienia tez nie Rolling Eyes w oku lewym tez mam coraz gorsze zmiany,podobno naczyniowe tak jak i w mozgu.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
kazia.lodz

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie-u mnie nadal brak diagnozy nadal nie wiadomo co mi jest....
Stawy nadal bola i niektore puchna,doszlo mi tez jakies niedomykanie powieki lewego oka-przy patrzeniu w dol Confused jak narazie zrobilam sobie prywatnie przeswietlenie biodra-i wyszlo-osteofitoza glowki kosci udowej-oraz w stopach-plaskostopie poprzeczne.
Nie wiem czy to wszystko mozna poskladac do kupy czy mam tyle odrebnych chorob..... Rolling Eyes
Nadal wielka niewiadoma Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: