Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
usuwanie wlokniaka twardego laserem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pytajacy

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 3:12 pm    Temat postu: usuwanie wlokniaka twardego laserem Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałbym zapytac o to, jak głeboko sięga włokniak twardy. Czy jest to zmiana powierzchowna, czy też to, co widzimy - siny lśniący guzek - stanowi jedynie zewnętrzną częśc, a wieksza znajduje sie pod skórą?

Mam zdiagnozowanego przez dermatologa włokniaka twardego na nodze o wymiarach 8mm/5mm. Zmiana ta powstała po ukąszeniu przez komara. Lekarz powiedzial, ze takie zmiany usuwa się chirurgicznie - czyli wycięcie, szycie.

Przeczytałem jednak, że wiele gabinetów usuwa takie zmiany za pomocą laserów chirurgicznych CO2. Podobno wówczas nie potrzeba zszywac skóry. Jak to możliwe? Jeżeli zmiana sięga dosc gleboko pod skore - wg mnie tak wlasnie jest - to jak mozliwe jest pozostawienie takiej 'dziury', w dodatku nie tak znowu malej, bez zszycia? Czy rzeczywiscie mozliwe jest usuniecie takiej zmiany laserem?

Uprzejmie prosze o rozwianie moich wątpliwosci.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedziałam już w wątku, w którym po raz pierwszy zadał Pan to pytanie.
http://informed.com.pl/forum/viewtopic.php?t=460&start=15
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: