Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
HBV-DNA ilościowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 10:30 pm    Temat postu: HBV-DNA ilościowe Odpowiedz z cytatem

czy HBV-DNA ilościowe- 42300 kopii/ml to duzo?TO NIE JEST MÓJ WYNIK TYLKO ZNAJOMEJ Z FORUM O WZW,ale nikt nie wie o co tak naprawdę chodzi z tymi ilościowymi jakimiś tam innymi jakie są normy i jak to G**** się przelicza Crying or Very sad dziękuje i pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat ta informacja jest łatwo dostępna na stronie Prometeuszy, a wiem, że tam Pani zagląda Smile I wydaje mi się, że nawet tutaj już o tym pisałam, w którymś z Pani wątków.
Nie ma jednoznacznych norm, bo zależy to od techniki stosowanej w laboratorium. Ogólnie interpretuje się to tak jak poniżej:
10.000 kopii/ml wiremia bardzo mała
10.000- 100.000 kopii/ml wiremia mała
> 1mln kopii/ml wiremia duża
I oczywiście wszelkie wartości pośrednie.
Ale też tego wyniku nie interpretuje się bez uwzględnienia stanu klinicznego pacjenta, czy podjęte jest leczenie itd.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: