Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Wyjazd na wakacje...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chera

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 6:01 am    Temat postu: Wyjazd na wakacje... Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Pani doktor za dwa tygodnie jade na Kube, ale czuje ze zaczyna mnie "brac" jakies przeziebienie na razie lekkie drapanie i ucisk w gardle, ale bez temeratury. I tutaj moje pytanie jak najskuteczniej wzmocnic organizm, co brac tak na wszelki wypadek zeby choroba sie nie rozwinela, najbardziej boje sie anginy (taka przechodzilam rok temu tez przed wakacjami). Wczesniej bardzo czesto bylam przeziebiona ale od ponad pol roku, wlasciwie nie mialam nawet kataru Smile. W wynikach sprzed 4 miesiecy mialam malo bialych krwinek na granicy, ale od tego czasu codziennie biore tran i witamine C z cynkiem.
A druga prosba, czy moglaby mi Pani podac nazwy lekow jakie najlepiej zabrac na taka podroz, w aptekach sa dziesiatki lekow na ta sama dolegliwosc i ciezko jest cos wybrac...

Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Najlepszym lekarstwem i środkiem zapobiegawczym na takie wirusowe infekcje jest... odpoczynek Smile Najczęściej zalecana jest aspiryna, rutinoscorbina, witamina C, a z domowych sposobów ciepła herbata z sokiem malinowym.

Do podręcznej apteczki na pewno trzeba zabrać środki opatrunkowe, wodę utlenioną, preparat na poparzenia skóry(szczegolnie jeśli planujemy wyprawę do ciepłych krajow), leki przeciwalergiczne (tabletki i jakąś maść/żel), aspirynę (lub jej odpowiedniki; ja osobiście polecam scorbolamid- bo łączy w sobie aspirynę i rutinoscorbinę; przy czym, trzeba pamiętać, że aspiryny nie podaje się dzieciom do 12 lat), paracetamol, leki przeciwbiegunkowe i stosowane w przypadku wymiotów (smecta, loperamid, orsalit), ewentualnie leki na wypadek choroby lpokomocyjnej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
chera

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 5:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
poszlam jednak do lekarza bo za dlugo sie to ciagnelo i dostalam antybiotyk z penicylina.

Pani doktor ale mam jeszcze jeden problem. Rok temu stwierdzono u mnie helicobactera, dostalam antybiotyk i ttabletki na zmniejszenie wydzialanych sokow zoladkowych i pomijajac kilka kiepski dni, nie mialam problemow z zoladkiem. Jednak zawsze jesli mam jakies problemy zoladkowe, np cos zjem co mi zaszkodzilo przewaznie jest to ostra biegunka i na tym sie konczy zatrucie, to jednak pozniej 2,3 dni mam dziwne uczucie w brzuchu. Burczenie, "przelewanie" odbijanie i bardzo leciutka biegunke. Biore wtedy rapacholin albo smectre. Jest to spory dyskomfort ale nie odczuwam jakis mocnych boli. I wlasnie tak sie stalo przedwczoraj i dzis dalej czuje brzuch... nie wiem czy ma to zwiazek z helicobacterem i czy jest jakas inna metoda niz gastroskopia na wykrycie HP po roku leczenia. I w nawiazaniu do wyjazdu, jak mam przygotowac swoj zoladek na taki wyjazd. Do tunezji rok temu tez pojechalam po kuracji antybiotykami (a w niemczech nie daja nic oslonowego). Tam mialam biegunke podroznych, a potem skonczylo sie po 4 tygodniach u gastrologa bo bol brzucha sie nadal utrzymywal. Lekarz specjalista stwierdzil ze to przez wyjalowiony zoladek bylam bardziej poddatna na jakies bakterie. Teraz mam podobna sytuacje, antybiotyk przed wyjazdem... Mam jeszcze pare tabletek LaciBiosu i bede jesc jogurty. Ale moze moglabym tam zabrac cos oslonowego.

Bede wdzieczna za odpowiedz
Pozdrawiam serdecznie:)
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda zmiana wody i pożywienia wynikajaca ze zmiany środowiska powoduje zaburzenia żołądkowo-jelitowe, które u jednych przebiegają łagodniej a u innych jako ostre epizody biegunki. Pani niestety należy do tej drugiej grupy.
W Niemczech niestety większość jogurtów nie zawiera bakterii lub tylko niewielkie ich ilości, zbyt małe aby zapewnić prawidłową florę bakteryjną jelit.
Na pewno może Pani zabrać ze sobą sztuczne preparaty bakterii (m.in.LactiBios) i warto je brać regularnie przez pierwsze 2-3 dni pobytu.
Może też Pani zabrać ranigast i smectę.

Istnieją nieinwazyjne metody wykrywania HP, np. test oddechowy.
Odradzam oznaczanie poziomu przeciwciał we krwi, bo na pewno wyjdą dodatnie po przebyciu infekcji, a nie będzie możliwości porównania czy miano przeciwciał jest wyższe czy niższe niż przed rokiem.
Powrót do góry
chera

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za odpowiedz. W aptece poprosilam o cos oslonowego na zoladek, bo odczuwalam ten dzwny dyskomfort i jeszcze ten antybiotyk...do stalam Riopan zel do picia na zoladek zawierajacy Magaldrat (jesli Pani cos to mowi:) ) zmniejszajacy ilosc soku zoladkowego i troche pomoglo:) aptekarka jednak nic nie wspomniala ze maja leki typu trilak wiec bede musiala to kupic w Polce, czy jedna tabletka dziennie wystarczy? mam jeszcze tabletki obnizajace ta ilosc soku zoladkowego oprazol, czy podczas wyjazdu tez mam je brac?
wiem tez ze u mnie niekiedy te bole brzucha sa z nerwow a im wiecej mysle co mi jest tym mocniej daje o sobie znac.. wiec chyba nie bede sie przejmowac tym dyskomfortem w zoladku

Pozdrawiam serdecznie:)
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dużym prawdopodobieństwem mogę napisać, że ma Pani wrażliwe jelito, które dużo bardziej niż na zmiany wody reaguje na zmiany Pani nastroju i sytuacje stresowe.
Trilac przyjmuje sie 3 razy dziennie po 1-2 kapsułki. Więc żeby miało to sens powinna Pani przyjmować co najmniej 3 kapsułki dziennie.
Jeśli Riopan przyniósł Pani ulgę to proponuję go zamienić na oprazol, bo oba powodują zmniejszenie ilości soku żoładkowego, ale Riopan działa na zasadzie chemicznej wiążąc kwas solny poprzez jony glinu i przez co moze byc stosowany tylko doraźnie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Pią Cze 07, 2019 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto mi poleci jakiś zabawny park rozrywki dla dzieci ? Niedługo Dzień Dziecka i chciałam zrobić moim maluchom niezłą niespodziankę. Stwierdziłam, że w takim miejscu im się na pewno spodoba i będę mogli korzystać z nieograniczonych atrakcji. Ponoć fajnie ma być w Farmie Iluzji. Czy to prawda?
Powrót do góry
ezzy23

PostWysłany: Pon Lip 22, 2019 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie interesują jakieś porządne zawiasy burtowe znacie jakiś sklep, który oferuje tego rodzaju rzeczy? Najbardziej zależy mi na jakości także jak będziecie cokolwiek polecać to nie przejmujcie się ceną.
Powrót do góry
mouda

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie ja latem nie miałam czasu na podróże, bo to praca, bo to chory mąż, ale teraz już jest wszystko dobrze, szał w firmie się uspokoił i możemy pomyśleć o jakimś wyjeździe. Póki co to myślałam o stolicy Anglii, czyli o Londynie. Sprawdzałam tu https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/ci/lon/warszawa-londyn loty, nie są wcale drogie, a mamy tam rodzinę, więc na pewno nas przenocują. Nie ma co się przejmować dodatkowymi kosztami. Może nie będzie jak w podróży poślubnej, ale zawsze będzie okazja do zwiedzenia nowego miasta. Co myślicie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: