Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
10% roztwór formaliny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leogama

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 8:53 pm    Temat postu: 10% roztwór formaliny Odpowiedz z cytatem

Hej,
ostatnio pani dermatolog kazała mi kupić 10% roztwór formaliny i odgrzybić nim buty. niestety nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić a w googlach też nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych wskazówek. Byłabym wdzięczna o jakieś tipy bo zbliża się lato - ja jestem po lekach przeciwgrzybicznych, a butów nie odkaziłam...
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli posiada Pani już formalinę to należy zaopatrzyć się w rękawiczki gumowe lub lateksowe oraz gąbkę lub gaziki. Należy zmoczyć taką gąbkę i dokładnie przetrzeć kilka razy wewnętrzną powierzchnię butów. Takie zabiegi należy powtórzyć kilkakrotnie w odstępach kilkunastogodzinnych za każdym razem dokładnie opłukuąc wodą i osuszając obuwie. Po ostatnim razie należy dodatkowo umyć buty wodą z szarym mydłem, dokładnie opłukać i wysuszyć. Nie można zagwarantować, że obuwie po tej metodzie się nie uszkodzi, także proszę to robić na własną odpowiedzialność. Jednak usuwanie resztek grzybów z obuwia jest trudne i rzadko przynosi dobre efekty. Często trzeba wyrzucić stare buty i nabyć nowe.
Powrót do góry
osuszanieniem

PostWysłany: Pon Maj 27, 2019 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim higiena przy osuszaniu można skonsultować się z lekarzem
Powrót do góry
kora22

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2019 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osuszanie to bardzo ważna sprawa, nie można tej czynności bagatelizować. Zdecydowanie temat warty uwagi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: