Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
czy to endometrioza?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ona1978

PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 7:28 pm    Temat postu: czy to endometrioza? Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem, gdyz od kilku m-cy boli mnie jakby ból z prawej strony ja mam wrazenie, ze to jajnik czasem promieniuje w tył pleców. Jak mam miesiaczke, to bol jest straszny i czuje tez ból w prawym jajniku. Podczas owulacji tez boli mnie strasznie ten sam jajnik. Staram sie o ciaze, ale mam z tym problemy. CZY MOZE to byc objaw endometriozy? mam 33 lata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wskazane przez Panią objawy mogą sugerować endometriozę. Główne jej objawy to:
- trudności z zajściem w ciążę,
- zespół bólowy miednicy mniejszej,
- bolesne miesiączkowanie,
- bolesność przy współżyciu.
W Pani przypadku uważam, że dobrze byłoby wykonać laparoskopię, gdyż możnaby poprowadzić diagnostykę zarówno w kierunku endometriozy jaki i niepłodności.
Powrót do góry
ona1978

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 5:46 pm    Temat postu: zap Odpowiedz z cytatem

czy w histeroskopii widac czy jest endometrioza czy tylko w laparoskopii?
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Endometrioza to obecność błony śluzowej jamy macicy w nieprawidłowym miejscu. W histeroskopii ocenia się błonę śluzową, która znajduje się na swoim miejscu, czyli w jamie macicy. Laparoskopia natomiast pozwoli zobaczyć czy błona śluzowa jamy macicy nie znajduje się gdzieś poza jamą macicy.
Powrót do góry
ona1978

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 11:33 am    Temat postu: zap Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odp. A czy np jest sens robic badanie na raka ca125 i czy powinien byc podzywszony przy endo?
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie poziomu glikoproteiny CA 125 nie jest tylko badaniem do oceny prawdopodobieństwa obecności nowotworu jajnika. Jego podwyższony poziom może sugerować właśnie endometriozę, zapalenie miednicy mniejszej itp. W przypadku diagnostyki endometriozy oznaczenie jej poziomu jest uzasadnione w połączeniu z wykonywaniem innych badań jak np. USG, USG+Doppler, MR, które łącznie ułatwiają postawienie diagnozy.
Powrót do góry
ona1978

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 11:06 pm    Temat postu: zap Odpowiedz z cytatem

mi moja lekarka zaproponowała laparoskipie, aby sprawdzic co sie dzieje w brzuchu, ze nie moge zajsc w ciaze. Czy oprocz laparo mozna to jakos sprawdzic inaczej?
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro były wykonywane powyższe badania lub nie ma możliwości ich wykonania to najlepsza będzie laparoskopia. Może ona pomóc znaleźć przyczynę a czasami nawet na jej usunięcie. Jeżeli na nic przewlekle Pani nie choruje to nie powinno być żadnych przeciwwskazań do wykonania operacji i znieczulenia.
Powrót do góry
JulkazWrocka

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2019 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety to co opisujesz jak najbardziej może być objawem endometriozy. Więcej możesz poczytać tutaj https://leczymyendometrioze.pl/objawy-endometriozy/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: