Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
problemy z oddychaniem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jdylag

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 11:45 am    Temat postu: znalazłam przyczynę problemów Odpowiedz z cytatem

Witam
Miałam takie same objawy jak Wy wszyscy, męczyłam się bardzo długo. czułam jakby była to sprawa mechaniczna, ponieważ w niektórych pozycjach było lepiej, więc udałam się do fizjoterapeuty na masaż. Okazało się miałam przesunięte kręgi w odcinku piersiowym i to powodowało ucisk na klatke piersiową. Po masażu i "nastawieniu" wszystko minęło. wraca czasem, ale wtedy wystarczy masaż (40-50zł) i problem znika. Polecam iść do fizjoterapeuty i skontrolować kręgosłup, zanim rzucicie się w wir kosztownych i groźnie brzmiących badań, mnie pomogło

Powodzenia;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziurek

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze czyta ten temat, ja dopiero do niego dotarłem. Problem ze złapaniem oddechu mam od dzieciństwa, a teraz mam 38 lat. Czasem problem znika na parę m-cy ale zawsze wraca. Objawy moim zdaniem mogą być związane ze stresem, choć mam je też przy zmianach pogody (niskie ciśnienie, wiatr), oraz przy pobycie na basenie mam problemy z oddychaniem jeżeli klatka jest zanurzona. Taką samą przypadłość ma moja mama, ona chodziła po lekarzach nie pomogło, ja nie chodziłem bo na samą myśl o lekarzu przychodzą objawy. Za te parę lat temu chodziłem trochę na jogę i znalazłem ćwiczenie, które pomaga - jest nim tzw. świeca a jeszcze lepsze efekty daje położenie się na podłodze , podniesienie wyprostowanych nóg do góry i przyciągnięcie do twarzy, powoduje to rozciągnięcie kręgosłupa i niesamowitą przyjemność z zaczerpniętego oddechu. Dlatego też diagnoza postawiona w poście powyżej może być jak najbardziej prawidłowa, przynajmniej w moim przypadku. Mam nadzieję, że komuś pomoże ta informacja.
Powrót do góry

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 4:15 pm    Temat postu: problem z oddechem Odpowiedz z cytatem

Zacznę od tego że wcześniej 3-4 lata temu miałam pracę cięższą od obecnej i przy większym wysiłku nie mogłam złapać pełnego oddech, jakby oddech w pewnym momencie się zatrzymywał. Więc po chwili oddech mi powracał i było w porządku.W nocy natomiast w zasadzie co drugi dzień się budziłam w nocy i miałam problem z normalnym oddychaniem, uczucie, jakbym miała się udusić. Potem po dłuższym czasie zasypiałam.Dodam że często też się przeziębiałam i raz miałam zapalenie węzłów chłonnych. Często też w czasie przeziębień miałam i nadal mam suchy duszący kaszel.Pod koniec 2010 r praktycznie co miesiąc się przeziębiałam.I cały czas byłam zmęczona. W zeszłym roku jak zaczęłam więcej uprawiać sport to latem szybko dostałam zadyszki po jakiś 3-4 min. i nie mogłam wziąźć głębokiego wdechu. W nocy również się budziłam i łapałam oddech z trudem.Od Listopada znów zaczęłam się przeziębiać co miesiąc i jestem coraz bardziej zmęczona. Dodam że coraz częściej nie mogę złapać głębokiego oddechu i próbuję ziewać co też przychodzi z trudem. Pogorszyła mi się koncentracja, mam trudności z oddychaniem po południu, gorzej wieczorem i w nocy. Teraz od jakiś 2 tygodni mam problemy z zaśnięciem i wogóle ze spaniem w nocy przez to żę nie mogę głęboko oddychać. Zrobiłam prześwietlenie pluc i wydano opinię że " zacienienie prawego kąta przeponowo-żebrowego-zrost?". Byłam u pulmonologa , miałam wykonaną spirometrię (czy w prawidłowej spirometrii wdech powinien trwać ok 6 sekund? bo u mnie trwał może max4s.). Pulmunolog stwierdził że mam POKRZYWKĘ. Serce mam w porządku, ekg też dobre, wyniki na Tarczyce prawidłowe, gardło i zatoki też w porządku. Martwi mnie ten wdech, ciągłe zmęczenie (jakby organizm był mało dotleniony) no i coraz większe problemy ze snem i wogóle z zaśnięciem Co teraz mam robić. Czy jakie badania wykonać. PROSZĘ o pomoc.
Powrót do góry
krystod

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich .
10-11 lat mam takie same kłopoty jak większość tutaj piszących. Oddychanie przez ziewanie, z tym że nie zawsze się uda i tylko taki niepełny oddech-dyskomfort jak diabli. Na szczęście nie mam tego na stałe, "zatyczki" trwają od 2 dni do 2-3 tygodni a przerwy między nimi to od kilku dni do pół roku.
A że aktualnie dusi mnie od 10 dni zacząłem szukać i trafiłem na tą stronę.
Wychodzi na to w moim przypadku że albo stres (co jest jest stres Shocked Wink) albo krzywy kręgosłup. Wychodzi na to że ani na jedno ani na drugie pigułki nie pomagają Rolling Eyes .
Powrót do góry
zmagacz

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 10:51 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam wiem ze wiekszosc postow jest dosc stara sam zmagalem sie z problemami tego samego typu . Nie wiem czy to co napisze komus pomoze mi jednak pomaga . Zauwazylem ze w ciagu dnia mocno spinam brzuch przez co miesnie traca na sile(zmeczone miesnie juz nie maja swojej sily) . Te spinanie u nie ktorych moze pojawic sie tak samo naturalnie jak szczekoscisk . Nie mam pewnosci czy spinanie brzucha ma wplyw na przepone ale zaobserwowalem ze jesli rozluzniam brzuch wykonuje tez przy tym odkaszlenie (w celu zwiekszenia rozluznienia) jest mozliwe wciagniecie powietrza jak przy technice ziewania . I faktycznie spinanie miesni brzuch czy ten szczeko-scisk ma podloze psychosomatyczne a latwo moze sie to zdarzyc introwertykom
Wiem ze to dziwnie brzmi ale jesli chodzi o moj przypadek to dziala i jest na tyle skuteczne ze moge isc nawet biegac bez poczucia ze sie dusze . Zarejestrowalem sie specjalnie aby to napisac z gory przepraszam za nie profesjonalny jezyk Razz Mam nadzieje ze komus pomoze
A i zalecam zrobienie pelnych badan tym ktorzy tego nie zrobili bo jeden objaw moze oznaczac rozne przypadki i choroby szczegolnie tak ogolny jak problemy z oddychaniem (problemy z praca serca,astma,niedobor czerwonych krwinek,rozedma pluc,cholestelor i wiele wiele innych) np ja pomimo znalezienia sposobu na moja przypadlosc i tak robie reszte badan w pon. np czeka mnie pulmonolog Smile
Powrót do góry
bartek_tsw

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Problemy z ciśnieniem mogą mieć wpływ na oddychanie. Ponadto, sprawdź tę stronę. Jest tam kilka wskazówek odnośnie leczenie i możliwych przyczyn: http://problemy-z-oddychaniem.blogspot.com/2014/05/jak-leczyc-problemy-z-oddychaniem-kilka.html
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astma to dość znana i „popularna” (co nie jest szczęśliwym sformułowaniem” choroba, więc wiele osób, takie przynajmniej odnoszę wrażenie, jakby naturalnie obstawia ją przy wszelkich problemach z oddychaniem. Niestety sprawa nie jest często taka prosta. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków – zażyciem leków chociażby – oczywiście należy udać się do lekarza, ale można też sięgnąć do informacje z sensownych stron. W tym wypadku odesłałbym wielu z Was może tutaj: http://www.totylkoastma.pl/poznaj-objawy-astmy-i-pochp,4.html . Może po tej lekturze ktoś z Was stwierdzi, że obstawianie astmy wcale nie było dobrym strzałem, bo choć między nią oraz POCHP występują oczywiście znaczące różnice, które pozwalają te dwie choroby odróżnić, to jednak ryzyko pomyłki w przypadku auto-diagnozy zawsze istnieje. Dlatego warto jak najwięcej czytać, bo wiedza to nasza najlepsza broń przeciwko chorobom.
Powrót do góry
ezzy23

PostWysłany: Czw Lip 25, 2019 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez jeszcze nie dawno mialem problem z oddychaniem, ale na szczescie na te wakacje juz moge pojechac nad morze i odpoczac. Zamierzam wynajac pokoj jakis na weekend chyba tutaj http://asenata.pl/galeria/ i po prostu polozyc sie na plazy i odpoczywac - bardzo tego potrzebuje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: