Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Problemy z rodzinką

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łukasz

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 3:42 pm    Temat postu: Problemy z rodzinką Odpowiedz z cytatem

Mam pewien problem. Moja mama jest juz w dojrzałym wieku przechodzi teraz menopauze i ciągle narzeka na stan swojego zdrowia. Procz tego ze narzeka to ciagle na mnie krzyczy i są między nami kłótnie. Raz mnie z góry na dół opiernicza że tak powiem a już następnego ranka przeprasza mnie i mówi że jest jej przykro że tak mnie traktuje (tutaj czesto dodaje że to przez jej kiepskie zdrowie). Moje pytanie brzmi następująco: CZy to możliwe że jej zdrowie (które w moim mniemaniu nie ejst wcale takie złe) może byc przyczyną naszych ciagłych nieporozumień? Z góry dziekuje za wszelkie wytłumaczenia tej ciężkiej dla nas w dwojkę sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieta przechodząc menopauzę zmaga się z własnym ciałem, ale i z własną psychiką.
Niskie stężenia hormonów są przyczyną przyspieszonego starzenia (m.in. większej ilości zmarszczek, ścieńczenia skóry, przerzedzania włosów) jak również tzw. objawów wypadowych, czyli nagłych napadów gorąca, zlewnych potów i osłabienia. U niektórych kobiet mogą się dołączyć kołatania serca i bóle głowy. Dodatkowo wahania hormonów powodują rozchwianie emocjonalne (np. niekontrolowane wybuchy złości, płacz).
A z drugiej strony kobieta patrząc na to wszystko boleśnie zdaje sobie sprawę z tego, że pewien etap jej życia się kończy. Namacalnie i naocznie widzi jak się starzeje. To wcale nie pomaga opanować swoich emocji, w wręcz przeciwnie, może spowodować pojawienie się pewnych przejawów depresyjnych.
Wszystko to sprawia, że kobiety w tym okresie mogą stać się bardziej uciążliwe dla otoczenia Smile
Musisz uzbroić się w cierpliwość i starać się schodzić Mamie z drogi. Może pomóż Jej znaleźć jakieś hobby, co pozwoli odreagować trudną sytuację (nie na Tobie Smile ).
Myślę, że delikatna, spokojna rozmowa na temat tego, iż zdajesz sobie sprawę ze stanu zdrowia Mamy, ale równocześnie jest Ci przykro, że wyładowuje się na Tobie mogłaby wyjaśnić pewne niejasności.
Czasem pomocne są herbatki ziołowe, np. z melisy (oprócz działania uspokajającego wpływają też w bardzo niewielkim stopniu na złagodzenie objawów przekwitania). Podobne działanie mają ziołowe leki uspokajające.
Pozdrawiam
Powrót do góry
deOmair

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thank you for any explanation of this hard for us in the two situations.
pass4sure ccna
Powrót do góry
ezzy23

PostWysłany: Czw Lip 25, 2019 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za polecenie https://www.taniepestki.pl/dutch-passion-nasiona.html zaczalem kolekcjonowac te feminizowane nasiona marihuany i mam nadzieje, ze z dnia na dzien bedzie ich corz wiecej w mojej kolekcji Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: