Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
pytanie do psychiatry/psychologa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
liwia

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 4:33 pm    Temat postu: pytanie do psychiatry/psychologa Odpowiedz z cytatem

witam.
Mam 23 lata, kompletny chaos w głowie..
Mój problem polega na tym, że
a) mimo wieku mam kłopot ze skończeniem szkoły wyższej ( dwukrotnie podejmowałam studia- za każdym razem kończyłam) nie wiem czy to lenistwo, czy brak motywacji, czy znudzenie, czy inne kłopoty
b) zawsze byłam dusza towarzystwa- miałam mnóstwo znajomych, zawsze byłam w centrum uwagi, lubiana i szanowana. Od jakiegoś czasu znajomych nie ma, kontakty powierzchowne, jak spotykam się z kimś to raczej we dwójkę niż w grupie, skaczę z tematu na temat, odpowiadam bez sensu, nerwowo, chcę uciec, nie lubię mówić o sobie..sama ze sobą rozmyślam, zastanawiam się, kombinuję. Wszystko w myślach, które często same się nasuwają
c) myśli samobójcze towarzyszą mi od bardzo dawna, jednak od niedawna półgłosem mówię ''zabiję się'' ''chcę się zabić'' '' nie chcę żyć'' '' potnę się''- mówię to zawsze jak jestem sama, samo wychodzi z ust
d) natłok myśli- pytanie rodzi pytanie bez odpowiedzi z kolejnym pytaniem... lub jest odpowiedź ale nie satysfakcjonująca, która tworzy pytania, te kolejne.... kiedyś pojawiało się sporadycznie- teraz coraz częściej
e) ciągle myśli w głowie nie pozwalają mi się skupić np na pisaniu.. mam ich mnóstwo, ale pisanie średnio mi idzie,
f) nie umiem się cieszyć niczym, prowokuję kłótnie głównie z rodzicami, szukam zaczepki
g) nie wiem kim jestem. Mam wrażenie że np w pracy jestem kimś innym o innych poglądach, innym charakterze.. w domu jestem kimś innym..
h) problemy ze snem- albo śpię niemal dobę albo bardzo krótko ok3-4h

przepraszam, za te podpunkty, ale tak było mi łatwiej wyszczególnić te objawy. Mam nadzieję, że dostanę podpowiedź co to może być .Jak to się może nazywać?Czego mogę się spodziewać po sobie? Irytuje mnie to coraz bardziej, bo codziennie nie wiem czym zaskoczę samą siebie. Czy to schizofrenia, która rozwija się bez objawów pozytywnych? czuję, że cofam się, że jest mi coraz trudniej żyć..
z góry bardzo dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Przedstawione przez Ciebie objawy mogą nasuwać podejrzenie początków schizofrenii, depresji lub zaburzenia schizoafektywnego (połączenie schizofrenii z depresją). Faktycznie, z tego co napisałaś, nie prezentujesz objawów pozytywnych czyli wywórczych, ale jeżeli nie podejmie się leczenia to mogą się one pojawić w późniejszym okresie. Polecam zgłosić sie w miarę pilnie do lekarza zdrowia psychicznego i przedstawić całą sytuację. Powinien on zebrać dokładny wywiad a w szczególności dokładne objawy oraz okres od kiedy występują. Na tej podstawie powinna zostać postawiona diagnoza i rozpoczęte leczenie. Uważam, że im szybciej rozpocznie się ewentualne leczenie tym lepszy można osiągnąć skutek terapeutyczny. Może się okazać również, że wcale nie jesteś chora i potrzebujesz jedynie wysłuchania podczas psychoterapii.
Powrót do góry
liwia

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:/
dziękuję bardzo za odpowiedź.
Niestety nie mogę pozwolić sobie na branie leków, więc wizyta u psychaitry wydaje się być zbędną.
dzieje się tak już kilka lat, nie nasila się w ekspresowym tempie, więc powinnam jeszcze jakiś czas funkcjonować na podobnym poziomie.
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wizyta u psychiatry nie jest jednoznaczna z braniem leków! Podstawą terapii w łagodnych postaciach choroby jest psychoterapia, leczenie farmakologiczne jest wspomagające dlatego zachęcam jednak do wizyty u psychiatry. Poza tym lekarz wg kodeksu etyki lekarskiej ma obowiązek zaproponować wszystkie dostępne formy terapii i stosować tylko tą, na którą pacjent wyrazi zgodę.
Powrót do góry
liwia

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konieczna jest taka wizyta?
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może na początek lepsza będzie wizyta u psychologa. Z doświadczenia wiem, że samemu raczej ciężko sobie poradzić z podobnymi problemami. Jeżeli w chwili obecnej nie jest na tyle źle, że funkcjonujesz na codzień normalnie to możesz jeszcze poczekać. Ale nie odkładaj tego w nieskończoność.
Powrót do góry
ezzy23

PostWysłany: Nie Lip 21, 2019 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko to kwestia motywacji. Polecam czytać ksiązki o rozwoju duchowym. Czasem jedna taka ksiązka potraafi Ci dodac skrzydel. W moim przypadku tak bylo i po znalezieniu bloga https://www.swiat-konopi.pl/00-skunk.html tchnęło mnie jaki kierunek chcę studiować i padło właśnie na... medycynę! Z tym, że mnie bardzo interesuje temat medycyny naturalnej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: