Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
bóle głowy- zatoki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xax

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 3:43 pm    Temat postu: bóle głowy- zatoki? Odpowiedz z cytatem

Mam 19 lat, odkąd skończyłam 10 może 11 lat, co jakiś czas boli mnie głowa. Są to bóle wędrujące, ale bardzo często zdarza się, że bolą mnie dodatkowo oczy. Byłam u okulisty nie raz, badania wykazały, że mój wzrok jest prawidłowy, nie mam wad. Czasem głowa boli mnie jednorazowo, czasem kilka dni z rzędu. Nasilają się podczas schylania, wchodzenia po schodach itd. Ciśnienie jednak mam w normie. Nie pomagają mi tabletki przeciwbólowe, w tym ketonal forte.

Dziś odbyłam badanie radiologiczne, które wykazało, że mam zacienienie zatoki czołowej. Co to znaczy? Możliwe żeby była to wina zatok? Od tylu lat?

Idę również na badanie krwi. W zeszłym roku miałam to badanie, również wykazało, że jestem zdrowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, opisane objawy wskazują na zapalenie zatok czołowych, potwierdza to badanie radiologiczne. Z wynikiem badania należy udać się do laryngologa, rozpocząć leczenie. W przypadku przewlekłego zapalenia zatok objawy nawracają.
Powrót do góry
xax

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to możliwe żebym miała chore zatoki od kilku lat?
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to możliwe, właśnie chodzi o przewlekłe zapalenie zatok, objawy są okresowo nasilające się.
Powrót do góry
xax

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tomograf głowy może coś pomóc czy to kompletnie nie w tym kierunku idę?
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Sro Cze 26, 2019 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wizyta u lekarza, to jedno, ale myślę że warto też poczytać jakieś blogi związane ze zdrowiem. Na stronie http://sinupret.pl/ widziałam fajnego bloga, gdzie zamieszczanych jest sporo informacji i artykułów związanych z zapaleniem zatok. Mam nadzieję, że to wam pomoże.
Powrót do góry
ezzy23

PostWysłany: Nie Lip 21, 2019 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdybym mógł Was prosić to zerknijcie proszę tutaj https://www.swiat-konopi.pl/00-kush.html i powiedzcie mi jak to jest naprawdę czy przy użyciu tego specyfiku w postaci olejków cbd można poprawic ogólną kondycję swojego zdrowia?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: