Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
po co okulary ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anso10

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 2:48 pm    Temat postu: po co okulary ? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem ok 30-ki. Na badaniu wstępnym lekarz okulista stwierdził u mnie wadę -1, cylindryczne, poradził udać się na dokładniejsze badanie w celu dobrania okularów, jeśli takowe chciałabym nosić (jedne do wszystkiego). Zawsze wydawało mi się, że noszenie okularów to nie kwestia wyboru a zaleceń lekarskich. Z bliska widzę dobrze tylko z daleka cyfry odczytywanych z tablicy były zamazane, niewyraźne, odczytałam je po chwili zastanowienia. W zasadzie na co dzień mi ta wada nie przeszkadza. Skoro sama mam podjąć decyzje to proszę o pomoc w wyjaśnieniu kilku pytań, na które zresztą nie nie uzyskałam odpowiedzi.
Czemu właściwie służą okulary?:

- czy okulary mogą "wyleczyć", zmniejszyć wadę ?
- czy okulary służą jedynie poprawie jakości widzenia i nie nadwyrężaniu oka ?
- czy jeśli nie zdecyduję się na okulary to wada będzie postępować w takim samym tempie jak podczas ich używania ?
- jakie będą skutki nie noszenia okularów ?

Jednocześnie inny lekarz podpowiedział, że mogłabym je zakładać tylko do pracy przy komputerze. Tego już w ogóle nie rozumiem, przecież ja z bliska widzę doskonale jedyne kłopoty mam z dalą.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, której nie mogłam uzyskać w gabinecie.

Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panią.
Po pierwsze okulary powodują, że oko mniej się męczy (ma Pani rację). Często nawet niewielka wada wzroku jest powodem bólu oczu, głowy, zmęczenia, częstego łzawienia, braku koncentracji, uczucia rozbicia. Dlatego noszenie odpowiednio dobranych szkieł łagodzi lub wybawia z takich objawów.
Po drugie okulary służą do wyrównywania wad wzroku, u części osób hamują również postęp pogłębiania się wady.
Dalej, ma Pani zapisane szkła cylindryczne co oznacza, że występuje u Pani astygmatyzm (dodatkowy plus na korzyść okularów).
Poza tym stwierdzenie, że okulary są dobre dla oczu przy pracy biurowej (chodzi mi o komputer) wiąże się z tym, że posiadają specjalną powłokę chroniącą oko przed szkodliwym działaniem monitoru.
Powrót do góry
Vektos

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy duzej wadzie wzroku tez wlasnie na pewno musimy miec dobrze dobrane okulary. Na co dzien tez sporo osob nosi soczewki. Nie widac tego, mamy komfort chociazby podczas uprawiania sportow. To jakie soczewki wybracpowie nam okulista i wlasnie najlepiej z nim konsultowac takie rzeczy. I jak bedziemy miec je dobrze dobrane, to wcale oczy nas nie beda bolaly. Jak chcecie udać się na darmowe badanie wzroku to kliknijcie tutaj: https://www.twojesoczewki.com/content/36-dbamy-o-twoj-wzrok .
Powrót do góry
ezzy23

PostWysłany: Sro Lip 17, 2019 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie rozstaje bez gadżetów takich jak https://www.crazytime.pl/product-pol-4885-Zegarek-meski-SEIKO-SSB291P1.html oprócz tego okulary przeciwsłoneczne i snapback czyli czapka z daszkiem do tyłu. Uwielbiam taki styl ogolnie nazywany street wear i sadze, ze wiele mlodych osob utozsamia sie z takim stylem Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: