Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Aspiryna po pyralginum??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa48

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 1:10 pm    Temat postu: Aspiryna po pyralginum?? Odpowiedz z cytatem

Biorę do picia Aspirynę tę musującą , jednak czy mogę po ok 30 min zażyć pyralginę? po wypiciu aspiryny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie nie powinno się stosować jednocześnie wielu leków o takim samym mechanizmie działania. Zarówno metamizol (Pyralgina) jak i kwas acetylosalicylowy (Aspiryna) hamują cyklooksygenazę I. Zastosowanie jednocześnie obu leków tylko w nieznacznym stopniu zwiększy działanie przeciwbólowe, a zwielokrotni działania nieporządane. Poza tym substancja zawarta w Pyralginie jest uważana za przestarzałą, powodującą sama w sobie ciężkie działania nieporządane. Z kolei spośród typowych NLPZ istnieje wiele o silniejszym działaniu przeciwbólowym niż aspiryna a wykazujących mniejszą ilość działań nieporządanych (np. ibuprofen). Wiele zależy także od tego z jakiego powodu leki te są stosowane (leczenie objawowe przeziębienia, doraźne działanie przeciwbólowe, inne schorzenia itd.) - może da się zastosować inne leki?

Polecam również krótki artykuł:
http://www.informed.com.pl/main/Reklamy-zabijaja-in-34.html
Powrót do góry
ewa48

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 6:30 pm    Temat postu: co do leków pyralgin Odpowiedz z cytatem

Lekarka kazała mi brać Aspirynę bo mam silne stężenie krwi , więc piję Aspirynę , ale bolą mnie nogi zwłaszcza łydki i wspomagam sobie właśnie pyralgin.
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wziąć ibuprofen, który ma także działanie antyagregacyjne ("rozrzedza krew"), a działa silniej przeciwbólowo. Może nie trzeba będzie brać pyralginy następnym razem. Gdy ból przejdzie można znów brać małą dawkę aspiryny zamiast ibuprofenu. Należy pamiętać, że nie wolno łączyć ze sobą aspiryny i ibuprofenu.
Powrót do góry
asiulka78

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja łączyłam Aspirin C z Pyralginum i nic mi nie było. Inna rzecz, że każdy ma inny organizm więc lepiej zapytaj specjalistę, normalnego lekarza. Nikt Ci na żadnym forum lepiej nbie poradzi niż on.
Powrót do góry
ekreao93t

PostWysłany: Pią Mar 08, 2019 2:29 pm    Temat postu: Re: Aspiryna po pyralginum?? Odpowiedz z cytatem

ani to ani to lepiej wybrać naturalne sposoby czosnek cebula zioła
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: