Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
SOCZEWKI

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 8:07 pm    Temat postu: SOCZEWKI Odpowiedz z cytatem

Czy w socewkach mozna się opalać i pływać w basenie nie zamaczajać głowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greentea

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W soczewkach można pływać, ale musisz mieć okulary do pływania. Najbezpieczniej wtedy mieć soczewki jednodniowe.
Opalać też się można, bo przecież nie będziesz patrzeć na słońce.

Ostatnio zmieniony przez greentea dnia Sob Kwi 25, 2009 6:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie Smile no właśnie przecież po cos są soczewki Smile a wcale tanie nie są!kumpel mi ostatnio mówił że on się opala kąpie itd. a mi mówiła ta optometrystka że nie nie nie...nie wolno!bo nie można mieć długo zamkniętych oczu w słońcu z soczewkami a kąpać też nie bo ja nie mogę mieć takich 1 dniowych bo dla mojej wady nie ma takich a jak zgubię te 3tyg. to strata!ale będę uważać i nie bede nurkować itd. no to luz!bez sensu wziełam soczewki na lato i taka kaszanka...a chyba gorzej je wyciagać z oka brudnymi łaapami na czas kąpieli....piasek itd. dzięki i pozdrawaim!
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak- w soczewkach można wiele, ale dużo zależy od indywidualnych cech organizmu.
Jeśli po każdej wizycie na basenie masz zaczerwienione i piekące oczy to noszenie soczewek nie jest najlepszym pomysłem. Chyba, że masz założone okularki i nie trzesz oczu.
Co do opalania się- przy soczewkach dobrze jest mieć krople nawilżające i co jakiś czas zakrapiać oczy, bo spojówka bardzo wysycha.
Powrót do góry
Vektos

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem soczewki są o wiele lepsze od okularów. Na stronie https://www.twojesoczewki.com/soczewki-kontaktowe-miesieczne/68-528052-soczewki-kontaktowe-air-optix-aqua-miesieczne-3-soczewki.html czytam o soczewkach air optix . Wszystkie te informacje naprawdę bardzo ważne i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę Ja osobiście nigdy nie chcę już widzieć okularów na swoim nosie! To o wiele gorszy świat. Soczewki są dużo wygodniejsze.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: