Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Proszę o pomoc w sprawie wady wzroku !

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okular189

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 3:22 pm    Temat postu: Proszę o pomoc w sprawie wady wzroku ! Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem kobietą i mam 19 lat.
Chciałabym przedstawić swój problem.
Ostatnio bolały mnie oczy i postanowiłam, że wybiorę się do okulisty.
Zostały przeprowadzone komputerowe badania wzroku.
Pierwsze zostało wykonane bez użycia kropli rozszerzających źrenice i wynik na prawe oko wynosił -1.25 zaś na lewe oko -0.75.
Drugie badania zostało wykonane po kroplach rozszerzających źrenice i wynosił na prawe i lewe oko +1.75.
Okazało się, że mam wadę wzroku i dobrane mi zostały okulary za pomocą tablic oraz dobór szkieł. I mam okulary +1.00 na lewe i prawe oko.
Tylko ma duży problem. Zastanawia mnie czemu wynik przed kroplami różni się tak drastycznie od wyniki po kroplach?
Dowiedziałam się, że taka sytuacja ma miejsce przez skurcz mięśni oka.
Tylko nakładając z samego rana okulary źle widzę i z godziny na godzinę widzę coraz gorzej.
Nie wiem co mam zrobić. Sytuacja miała się poprawić po jakimś czasie okularów. Ale jest ciągle tak samo. Tylko po kroplach rozszerzających źrenice dobrze widzę w okularach.
Bez kropli nie potrafię funkcjonować w okularach zaś bez nich też słabo widzę.
Czy jest jakieś rozwiązanie moich problemów?
Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważniejszy i fundamentalny jest oczywiście wynik badania po podaniu kropel do oczu, pewnie podano Tropikamid. Ma Pani rację, że dochodzi do kompensacji wady wzroku, szczególnie u dzieci i osób młodych. W ten sposób oko trochę oszukuje podczas badania. Nie oznacza to jednak, że wada się nie pogłębia. Stąd dobrano odpowiednie szkła. Może być tak, że oko musi się przestawić na dobrane szkła. Choć powinno ono wówczas wypoczywać. Radzę zgłosić problem okuliście, który Panią badał.
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Sro Lut 13, 2019 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może warto się zdecydować na korekcję wady wzroku?
Powrót do góry
malinka

PostWysłany: Wto Lut 19, 2019 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślę, że laserowa korekcja wzroku to dobra decyzja. Sama mam problem ze wzrokiem i planuję przejść taki zabieg. Póki co szukam odpowiedniej klinki, która go wykona - to ważna decyzja. Czytalam, że https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku ma bardzo dobre opinie.
Powrót do góry
Vektos

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przydatne informacje w kwestii dbania o wzrok i uważam, że każdy powinien się z nimi zapoznać. Ja również staram się w miarę możliwości jak najlepiej dbać o swoje oczy i na co dzień nosze dobrej jakości soczewki miesięczne a do czytania zakładam okulary. Uważam, że to aby dbać o swój wzrok jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu w podeszłym wieku możemy liczyć na jego lepszą kondycję. Warto zapisać się też na badanie wzroku - https://www.twojesoczewki.com/content/36-dbamy-o-twoj-wzrok . Chociażby tak profilaktycznie.
Powrót do góry
mouda

PostWysłany: Sro Cze 26, 2019 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak cierpisz, to może poproś jakąś fundację o pomoc w leczeniu? Może Ci pomogą. Ja akurat wspieram ciągle Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ , bo wiem, że walczą o pieniądze na leczenie mocno cierpiących dzieci i czuję, że nie mogłabym nie pomóc.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: